اخذ پاسپورت کانادایی

اخذ پاسپورت کانادایی

چگونه پاسپورت کانادایی دریافت کنم؟

اخذ پاسپورت کانادایی  کشور کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسه بوده که متقاضیان برای دریافت پاسپورت این کشور باید توانایی صحبت به حداقل یکی از این دو زبان را داشته باشند در ادامه شرایط مهم برای دریافت پاسپورت کشور کانادا معرفی خواهد شد پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

برای اخذ پاسپورت کانادایی چه شرایطی لازم است؟

ابتدا باید ثابت کنید به یکی از زبان‌های رسمی کشور کانادا (در حد خواندن و نوشتن) مسلط بوده و اقامت دائم (pr) داشته باشید. همچنین باید به مدت ۵ سال اقامت دائم در این کشور داشته و مالیات خود را به موقع پرداخت کنید.

داشتن تمکن مالی و ثبت درخواست شهروندی کانادا از اصول اولیه دریافت پاسپورت این کشور محسوب شده و انجام آزمایشات پزشکی و درمانی برای متقاضیان گذرنامه کشور کانادا اجباری است.

یکی از شرایط اخذ پاسپورت کشور کانادا انجام آزمون شهروندی و قبولی در آن است شایان ذکر است انجام تست مذکور برای افراد زیر ۱۸ سال و سالمندان بیشتر از ۵۴ سال ضروری نمی‌باشد.

بعد انجام مراحل بالا می‌توانید مدارک و اطلاعات تکمیل شده خود را به سازمان مهاجرت کانادا یا اداره مرکزی تزریق cio تحویل دهید.

آیا هنگام دریافت پاسپورت کانادایی اثر انگشت درخواست می‌شود؟

متقاضیان می‌توانند از راه‌های مختلف مثل مهاجرت، دریافت اقامت دائم یا شهروندی رسمی نسبت به دریافت گذرنامه کانادایی اقادام نمایند البته طبق دستورالعمل‌های این کشور افراد خارجی می‌توانند بسته به نوع مهارت و تخصص خود یکی از مشاغل مورد نظر در کشور کانادا را انتخاب و در صورت تأیید کارفرما به مدت محدود اقامت این کشور را به دست آورند.

این مطلب را از دست ندهید   ایالت کبک کانادا

راه‌های دریافت پاسپورت کانادایی

تولد فرزند

همانطور که قبلاً اشاره کردیم هر نوزادی که در خاک کانادا متولد می‌شود یک شهروند رسمی این کشور محسوب و می‌تواند از تمام امکانات و مزایای آن استفاده نماید. البته این مزایا تنها شامل فرزند شده و والدین برای اخذ اقامت باید راه ای دیگر را امتحان کنند.

راه‌های قانونی برای اخذ پاسپورت کانادایی و دریافت اقامت توسط تولد فرزند

اخذ اقامت دائم؛

کودکتان پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی می‌تواند با استفاده از طرح اسپانسر شیپ نسبت به دریافت اقامت دائم برای شما اقدام کند.

ازدواج با شهروند کانادایی

خیلی از افراد تصور می‌کنند که با ازدواج با شهروند کانادایی قادر به اخذ پاسپورت کانادا شده و به عنوان یک شهروند رسمی این کشور شناخته می‌شوند که این باور غلط است در واقع شما با ازدواج با یک فرد کانادایی شهروند این کشور محسوب نمی‌شوید و برای دریافت پاسپورت این کشور باید درخواست دهید.

همچنین همسر شما می‌تواند برای اقامت دائم شما درخواست دهد به شرطی که:

محل زندگی شما کانادا نباشد و قبلاً اجازه اقامت دائم نداشته باشید.

شرایط درخواست شهروندی کانادا

داشتن اقامت دائم؛ همچنین به مدت ۵ سال حضور فیزیکی در این کشور داشته باشید.

دریافت پاسپورت کانادا از طریق کار

نرخ بیکاری در کشور کانادا حدود ۵.۸ درصد است امکان کار و اشتغال برای افراد خارجی را در این کشور فراهم می‌کند ویزای کار کانادا تحت عنوان skilled worker (ویزای نیروی ماهر) شناخته شده و برای دریافت آن لازم است متقاضیان شرایطی داشته باشند.

شرایط اخذ پاسپورت کانادایی و دریافت ویزای skill worker

مدرک تحصیلی معتبر، سن مناسب، سابقه شغلی مرتبط، سازگاری با محیط، دریافت دعوتنامه از سوی کارفرما و شرکت در آزمون مهارت.

این مطلب را از دست ندهید   اسکیل ورکر کبک

سرمایه گذاری

یکی از راه‌های دریافت پاسپورت کشور کانادا سرمایه گذاری در این کشور است که مبلغ آن در ایالت‌های کانادا متفاوت است برای مثال برای سرمایه گذاری در ایالت کبک به ۸۰۰ هزار دلار نیاز داشته در حالی که این مبلغ در استان‌های منیتوبا و ساسکاچوآن کمتر (در حدود ۱۰۰ هزار دلار) می‌باشد.

نکاتی درباره آزمون شهروندی کانادا

تست مذکور برای افراد ۱۸ تا ۵۴ سال الزامی و شامل ۲۰ سؤال تستی می‌باشد همچنین محتوای این آزمون عبارت است از: سؤالات تاریخی، جغرافیایی، اقتصادی، سیاسی، دولتی و قوانین.