اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

۶ اشتباه رایج دانشجویان بین الملل در زمان فرستادن پذیرش

اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش تحصیل در خارج از کشور همیشه یک تجربه شخصی است و اغلب آنچه که همه ما در مورد آن می دانیم، اطلاعات دهان به دهان می‌باشد؛ بنابراین نمی‌شود همه چیز را در رابطه با یک دانشگاه بازگو نمود؛ با این حال ما رایج‌ترین اشتباهاتی که دانشجویان هنگام فرستادن مدارک بین المللی مرتکب می‌شوند را در ادامه بررسی نموده‌ایم.

تقاضای کارشناسی ارشد با مدرک دانشگاهی اشتباه

همه ما بر روی مدار آرزوها خود زندگی می‌کنیم و برخی از ما هر وقت ایده جدیدی به دست می‌آوریم، مسیر زندگی خود را به کلی برای رسیدن به آن تغییر می‌دهیم؛ اما این کار را نمی‌توان در خصوص انتخاب رشته برای تحصیلات تکمیلی در مقطع کار شناسی ارشد انجام داد، یعنی درخواست پذیرش برای رشته‌های غیر مرتبط با لیسانس غیر ممکن است.

اگر شما فارغ التحصیل رشته روانشناسی در مقطع لیسانس هستید نمی‌توانید برای رشته‌های ساخت و ساز یا پزشکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید.

در نظر نگرفتن میزان شهریه دانشگاه در زمان انتخاب

یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان در زمان ثبت نام، میزان شهریه دانشگاه می‌باشد؛ لذا بسیار مهم است قبل از هر اقدامی با جستجوی درست، دانشگاهی ارزان و مناسب مطابق با شرایط خود پیدا نموده، تا در زمان ثبت نام با مشکلات مالی مواجه نشوید.

اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

برخی دانشجویان بین الملل برطبق علاقه خود دانشگاه را انتخاب می‌نمایند، این روند زمانی درست خواهد بود که شما از پس هزینه شهریه‌های دانشگاه‌های کانادا بر بیایید و این امر همیشه ممکن نمی‌باشد.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

برآورد اشتباه شهریه

دانشگاه‌های کانادا معمولاً در زمان ثبت نام میانگین شهریه را برای تمامی رشته در مقطع لیسانس عنوان می‌نمایند، این مسئله باعث شده بیشتر دانشجویان بین الملل به اشتباه تصور کنند که هزینه شهریه هر ترم تحصیلی همین میزان اعلام شده است؛ اما مقدار واقعی شهریه اکثراً بیشتر از این مقدار بوده بنابراین می‌تواند خود چالش بزرگ مالی در زمان ثبت نام محسوب گردد.

حتی شهریه برخی دانشگاه‌های کانادا علاوه بر رشته تحصیلی به تابعیت شما بستگی داشته و برای دانشجویان آسیایی هزینه‌ای متفاوت با دانشجویان اروپایی در نظر گرفته‌اند لذا قبل از انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر خود با یک کارشناس مهاجرت به کانادا در این زمینه مشورت نمایید.

بورسیه تحصیلی

دانشجویان بین الملل گاهی به اشتباه تصور می‌کنند که تمام دانشگاه‌های کانادا بورسیه و تسهیلات مالی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند؛ اما نه تنها شرایط بورسیه شدن در همه دانشگاه‌های کانادا امکان پذیر نیست، بلکه دانشگاه‌های دارای خدمات بورسیه نیز فقط تحت شرایط خاص به دانشجویان تسهیلات مالی می‌دهند.

شرایط مختلفی برای بورسیه شدن در دانشگاه‌های کانادا تعریف شده که از جمله آن‌ها می‌توان به کشور، جنسیت، رشته تحصیلی، درآمد و توان مالی، سابقه علمی پژوهشی و … اشاره نمود.

گرفتن ویزا و مجوز تحصیلی بعد از پذیرش در دانشگاه کانادا

برخی دانشجویان بین الملل فکر می‌کنند پس از پذیرش در دانشگاه مقصد به راحتی می‌توانند از سفارت بورسیه تحصیلی بگیرند؛ در صورتی که این مسئله جدایی محسوب می‌گردد و ممکن است حتی با وجود موافقت دانشگاه سفارت درخواست شما را مبنی بر درخواست ویزا را رد نماید؛ لذا ضروریست در رابطه با این مسئله حتماً از یک فرد با تجربه کم بگیرید.

این مطلب را از دست ندهید   مدت ویزای توریستی کانادا

ارسال مدارک اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

آخرین مشکل رایج دانشجویان بین الملل فرستادن مدارک اشتباهی برای دانشگاه می‌باشد، همین موضوع به ظاهر ساده باعث می‌شود فرد فرصت تحصیل در آن سال را از دست بدهد؛ بنابراین قبل از ارسال مدارک لازم دانشگاه را از طریق مکاتبه با دانشگاه پرسیده و یا از یک موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

علاوه بر این داشتن مدرک زبان معتبر با نمره تعیین شده از سوی دانشگاه نیز مسئله مهمی می‌باشد، همچنین ترجمه رسمی از مدراک تحصیلی نکته دیگری است که دانشجویان باید آن را رعایت نمایند تا زمان ثبت نام را از دست ندهند.