اشتغال دانشجویان کانادا

اشتغال دانشجویان کانادا

چطور می‌توان به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا شغل پیدا کرد

اشتغال دانشجویان کانادا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس یا کارشناسی ارشد هستند، یک مقصد تحصیل وسوسه انگیز است. اگر شما نیز قصد تحصیل در این کشور را داشته باشد داشتن یک شغل مناسب جهت تأمین نیازهای مالی در زمان تحصیل از دغدغه‌های بزرگ شما خواهد بود.

پیدا نمودن اشتغال دانشجویان کانادا مناسب این امکان را به شمامی دهد تا در زمان تحصیل یک پشتوانه مالی برای خود فراهم نموده و همچنین سابقه کاری بعد در رزومه خود داشته باشید؛ علاوه بر این کار کردن در کانادا باعث می‌شود، ضمن دریافت حقوق مناسب، سریع‌تر با کشور جدید سازگار شوید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید مقررات را بدانید و از کجا جستجو کنید تا بتوانید به راحتی شغل دانشجویی پیدا کنید. در زیر می‌توانید اطلاعاتی در مورد انواع شغل دانشجویی که می‌توانید در کانادا در طول سال یا در ایام تعطیل داشته باشید، پیدا کنید و به دنبال آنها باشید.

گزینه‌های کار دانشجویی در کانادا

بعد از شروع برنامه تحصیلی خود، می‌توانید هم در خارج و هم در خارج از دانشگاه کار کنید؛ البته به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما باید تحت شرایط زیر عمل نمایید:

نیمه وقت (حداکثر ۲۰ ساعت در هفته)، در تمام وقت (۴۰ ساعت در هفته) در طول تعطیلات.

همچنین می‌توانید برای کارآموزی متقاضی شوید یا می‌توانید با انجام یک کار داوطلبانه سوابق شغلی خود را در CV افزایش دهید؛ به لطف تعداد زیادی از برنامه‌های حمایتی ایالتی کانادا گزینه‌های متعددی برای کار در زمان دانشجویی وجود دارد و این مسئله پیدا کردن شغل برای دانشجویان بین الملل را آسان می‌کند.

این مطلب را از دست ندهید   اسکیل ورکر استان آلبرتا

چه کسی می‌تواند در طول تحصیل در کانادا شغلی تابستانی یا نیمه وقت کسب کند

برای واجد شرایط بودن برای کار در خارج از دانشگاه، باید معیارهای زیر را رعایت کنید:

شما باید یک دانشجوی تمام وقت با اجازه تحصیل معتبر باشید، شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته، همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی در یک موسسه آموزشی تعیین شده (DLI) ثبت نام کنید یا اگر در کبک هستید، باید در یک برنامه حرفه‌ای تحصیل کنید.

علاوه بر این باید در یک دوره آموزشی آکادمیک حرفه‌ای شرکت نموده و دوره مورد نظر باید به فر د مدرک دیپلم یا گواهی معتبری ارائه دهد.

مراحل درخواست اشتغال دانشجویان کانادا

قبل از شروع جستجوی شغل، باید شماره بیمه تأمین اجتماعی را دریافت کنید، که این کار موجب می‌شود به تمام برنامه‌های ملی و سایر مزایا مربوط به آن دسترسی داشته باشید، مشاغل خاصی وجود دارد که حداقل سن لازم دارند که با توجه به استان‌های کانادا متفاوت است.

علاوه بر نوشتن CV، توصیه نامه و تهیه مصاحبه، می‌توانید برای فرصت‌های شغلی به وب سایت‌ها مراجعه کنید. همچنین یک ‘بازار کار پنهان’ وجود دارد، که بر اساس توصیه نامه‌ها عمل می‌نماید، بنابراین به شما توصیه می‌شود شبکه خود را توسعه دهید و با افرادی که ممکن است به شما کمک کنند ارتباط برقرار کنید.

چند روش برای گسترش شبکه شما عبارتند از:

  • عضویت در یک انجمن یا کمیته حرفه‌ای / دانشجویی؛
  • کار داوطلبانه انجام دهید؛
  • در جلسات اطلاعاتی، جلسات تجاری شرکت کنید؛
  • نکاتی مفید برای دانشجویانی که مایل به کار در کانادا هستند؛

در مورد درخواست، ویژگی‌ها، دانش و مهارت‌های خود در فرم درخواست شغلی کاملاً صادق باشید. همچنین، افزودن منابع درست اطلاعاتی به CV خود بسیار مهم است.

این مطلب را از دست ندهید   مزایای شهروندی کانادا

شرایط اشتغال دانشجویان کانادا

کار تابستانی خود را با احتیاط زیاد انتخاب کنید، زیرا ممکن است شغلی را که در سال آینده خواهید داشت تعیین کنید؛ بنابراین سعی کنید تا حد امکان در زمینه رشته تحصیلی خود شغل پیدا کنید.

در حین اشتغال، توجه کنید تصویر خوبی از خود بسازید و در صورت امکان علاقه خود را به همکاری آینده با کارفرمای مطرح نمایید.

پس از فارغ التحصیلی، شما مجاز به درخواست مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هستید که به شما امکان می‌دهد تا سه سال در کانادا کار کنید. در زمان درخواست، شما باید مجوز مطالعه معتبر داشته باشید و ظرف ۹۰ روز از انتشار نمرات نهایی خود درخواست دهید.