انتخابات اکسپرس اینتری

انتخابات اکسپرس اینتری

دو انتخابات پی در پی اکسپرس اینتری

– دومین انتخابات اکسپرس اینتری در طی ۸ روز اخیر و صدور ۳۶۰۰ دعوتنامه برای اقامت دائم کانادا برگزار گردید. حداقل نمره قبولی به ۴۵۷ کاهش یافت. از یکم ماه مه ۲۰۱۹ این امتیاز، پایین ترین امتیاز قبولی بوده است.

این انتخابات در ۲۰ آگوست ۲۰۱۹ برگزار شد. این به معنای دو انتخابات پی در پی اکسپرس اینتری در این ماه .سیستم اکسپرس اینتری اصلی ترین منبع جذب نیروی کار خارجی در کاناداست. این برنامه خواست متقاضیان یعنی مهاجرت سریع و ارزان به کانادا را میسر می سازد.

مبنای گزینش متقاضیان در اکسپرس اینتری

  • سن
  • تحصیلات
  • سابقه کار
  • مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه
  • سازگاری در کانادا (تحصیلات و مهارت زبان همسر، سابقه کار در کانادا، اقامت اقوام نزدیک در کانادا، و . . .)

از بین متقاضیان در استخر (POOL) اکسپرس اینتری، افراد دارای بالاترین امتیاز انتخاب می شوند. در این برنامه اجباری به ارائه جاب آفر (پیشنهاد شغلی) نیست. البته متقاضیان دارای جاب آفر دارای اولویت بوده و امتیاز بیشتری (حدود ۵۰ امتیاز) کسب می کنند.

از ابتدای سال ۲۰۱۹ تاکنون تعداد ۵۶٫۲۰۰ دعوتنامه در این سیستم صادر شده است.

بیشتر استان های کانادا نیز برنامه های اسکیل ورکر متصل به اکسپرس اینتری فدرال دارند. در عین حال برخی از آنها برنامه های اختصاصی منفصل از اکسپرس اینتری فدرال را نیز دارند.

یک راه مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر ، شرکت در برنامه های اسکیل ورکر استان هاست. دلیل این امر ضروری نبودن نمره بالای مهارت زبان خارجی است. بطور متوسط متقاضی با نمره آیلتس حدود ۶٫۰ و در بعضی موارد پایین تر می تواند در برنامه استانی انتخاب شود. این به معنای کسب ۶۰۰ امتیاز اضافه در استخر اکسپرس اینتری فدرال است. این یعنی انتخاب قطعی از استخر مربوطه.

این مطلب را از دست ندهید   اسکیل ورکر کبک

انتخابات برنامه اسکیل ورکر استانی

به موازات انتخابات اکسپرس اینتری فدرال، انتخابات مشابه استانی نیز برگزار شده است.

آخرین انتخابات برنامه تک پایلوت استان بریتیش کلمبیا: صدور ۷۳ دعوتنامه در ۱۳ آگوست ۲۰۱۹ . متقاضیان دارای جاب آفر در یکی از ۲۹ شغل هدف در استان  BC بوده اند.

آخرین انتخابات استان پرنس ادوارد آیلند: صدور ۱۴۳ دعوتنامه در ۱۵ آگوست ۲۰۱۹

آخرین انتخابات استان ساسکاچوان: صدور ۱۵۰ دعوتنامه در ۱۵ آگوست ۲۰۱۹ .

آخرین انتخابات استان انتاریو: صدور ۹۹۷ دعوتنامه در ۱۹ آگوست ۲۰۱۹ .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت در برنامه های استانی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.