انتخابات ۲۰۱۹ استانی

انتخابات ۲۰۱۹ استانی

انتخابات ۲۰۱۹ استانی ۱۰ برابر فدرال

انتخابات ۲۰۱۹ استانی برنامه های نامزدی استانی فرصتهای بیشتری را برای جذب متقاضیان مهاجرت به کانادا فراهم می کند. برنامه های استانی گزینه های راحت تری به نسبت اکسپرس اینتری فدرال ارائه می کنند.

سیستم اکسپرس اینتری مهمترین مرجع جذب نیروی کار خارجی در کاناداست. متقاضیان از طریق سه برنامه زیر در اکسپرس اینتری فدرال شرکت می کنند:

  • اسکیل ورکر فدرال
  • اسکیل ترید فدرال (نیروی ماهر کانادا)
  • برنامه مخصوص فارغ التحصیلان و/یا دارندگان سابقه کار در کانادا (CEC)

در سیستم اکسپرس اینتری متقاضیان بر اساس معیارهایی متعددی گزینش می شوند. همچون: سن، تحصیلات، سابقه کار مهارتی، مهارت زبان انگلیسی و/یا فرانسه. متقاضیان با نمرات بالاتر از استخر (POOL) اکسپرس اینتری گزینش می شوند.

امتیاز افراد منتخب در سال جاری (۲۰۱۹) در این سیستم بین ۴۳۸ تا ۴۷۰ بوده است. با نگاهی به آمارها مشخص می شود فقط ۱۳% متقاضیان در این سیستم دارای چنین امتیازی بوده اند.

بیش از ۱۶۰ انتخابات استانی از ابتدای ۲۰۱۹ تاکنون!

برنامه های استانی متعددی برای کسانی که امتیاز لازم را ندارند وجود دارد. و یا اصولا” در اکسپرس اینتری فدرال ثبت نام نمی کنند. این برنامه ها به سیستم “برنامه نامزدی استانی” یا همان PNP معروف هستند. گزینش در استانها بر اساس نیاز بازار کار استان مربوطه انجام می شود.

از ابتدای ۲۰۱۹، ۱۶۰ انتخابات استانی در مقایسه با فقط ۱۷ انتخابات فدرال انجام پذیرفته است. یعنی انتخابات ۲۰۱۹ استانی ۱۰ برابر فدرال بوده است.

نیاز به امتیاز پایین و یا هیچ امتیازی در اکسپرس اینتری فدرال !

اصولا” دو نوع برنامه جهت مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر استانی وجود دارد:

این مطلب را از دست ندهید   دعوتنامه جدید انتخابات اکسپرس اینتری

۱- برنامه های نامزدی اکسپرس اینتری استانی که به اکسپرس اینتری فدرال متصل است.

۲- برنامه های نامزدی پایه که مستقل از اکسپرس اینتری فدرال است.

همه ۹ استان و ۲ قلمرو کانادا در برنامه های اکسپرس اینتری استانی متصل به فدرال شرکت دارند.

برخی از این استان ها انتخابات خود را دارند. که پایین ترین امتیاز قبولی در آنها پایین تر از حداقل نمره قبولی فدرال است. بعنوان نمونه در استان آلبرتا متقاضیان با حداقل نمره ۳۰۰ از اکسپرس اینتری این استان انتخاب شده اند!

مراحل انتخابات ۲۰۱۹ استانی

برگزیدگان بایستی مدارک لازم را به استان ارسال نمایند. اگر پرونده استانی مورد پذیرش قرار گیرد، ۶۰۰ امتیاز اضافه دریافت می کنند. این یعنی انتخاب قطعی از استخر اکسپرس اینتری فدرال.

برخی استان های دیگر مانند ساسکاچوان و نوا اسکوشیا برنامه های کاملا مستقل از فدرال را نیز اجرا می کنند. اگر متقاضیان شرایط لازم را در استان مربوطه دارا باشند، نامزد دریافت اقامت دائم کانادا خواهند شد.

برخی استان های دارای برنامه های پایه (مستقل از فدرال) نیازمند مشاغل خاصی هستند. مانند: پزشک، راننده ماشین های سنگین، نگهدار سالمند و غیره .

برخی دیگر از این برنامه های مستقل استانی، برای متقاضیان خاصی مناسب است. افرادی که در استان مربوطه تحصیل کرده، کار کرده و یا اقوام نزدیک دارند.

برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی ، با ما تماس بگیرید.