ایالت کبک کانادا

ایالت کبک کانادا

آشنایی با ایالت کبک کانادا

کسور کانادا امروزه مقصد بسیاری از مهاجران سراسر دنیا بوده و دیدن مناظر طبیعی و تفریحی این کشور همواره آرزوی افراد زیادی است. ایالت کبک یکی از دیدنی‌ترین مناطق کانادا محسوب شده و شامل شهرها با فرهنگ‌های گوناگونی است. اگر شما هم قصد مهاجرت به این کشور را دارید، این مطلب را از دست ندهید.

موقعیت استان ایالت کبک کانادا

کبک بزرگترین ایالت کانادا از نظر وسعت و بیش از نیمی از جمعیت کانادا را در برگرفته است. این استان از جهت داشتن مناظر طبیعی فوق العاده همچون کوه، دره، چمن، جنگل به عنوان یکی از مقصدهای اصلی توریست‌ها و مهاجرین شناخته شده و تاریخ کشور کانادا را به وضوح و روشنی برای گردشگران خارجی به تصویر می‌کشد.

جالب است بدانید ایالت کبک دارای فرهنگ‌های گوناگون بوده که به آن la belle Province به معنای استان زیبا گفته می‌شود همچنین حدود ۸.۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

شهرهای مناسب کبک برای مهاجرت کدامند؟

وست مونت

یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایالت کبک محسوب شده و دارای ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت می‌باشد اگرچه نرخ بیکاری در این شهر ۷.۵ درصد است اما میانگین درآمد افراد این شهر چیزی حدود ۲۴۰ هزار دلار می‌باشد که در نوع خود رقم کمی نیست.

ارزان بودن نرخ اجاره و خرید ملک در این شهر باعث شده تا افراد زیادی قصد مهاجرت به آن را داشته باشند.

Saint-Lambert (سنت لمبرت)

این شهر در جنوب رودخانه سنت لارنس واقع شده و جمعیت آن تا سال ۲۰۱۶ تقریباً ۲۲ هزار نفر بوده است. جالب است بدانید این شهر به دو قسمت کاملاً مجزا تقسیم شده که عبارتند از: شهر اصلی و منطقه پویل (Peville).

این مطلب را از دست ندهید   اخذ پاسپورت کانادایی

شهر کبک

پایتخت استان کبک و دومین شهر مهم این ایالت محسوب می‌شود این شهر یکی از قدیمی‌ترین مناطق آمریکای جنوبی محسوب شده و در سال ۱۹۸۵ به عنوان میراث جهانی از سوی سازمان جهانی یونسکو انتخاب شده است.

جالب است بدانید بیش از ۹۷ درصد جمعیت این شهر به زبان فرانسوی صحبت کرده، بنابراین زبان رسمی این ایالت فرانسه است.

آشنایی با شرایط آب و هوایی ایالت کبک کانادا

باید بدانید استان کبک چهار فصل را داراست همچنین آب و هوای آن در بهار معتدل و در تابستان گرم است با آغاز فصل پاییز آب و هوای این استان رو به سردی رفته تا جایی که در زمستان سرمای شدیدی این شهر را در بر می‌گیرد.

بهترین زمان برای سفر به کبک پاییز و بهار بوده اما اقامت در فصل زمستان نسبت به دیگر فصول ارزان‌تر تمام می‌شود.

بهترین مکان برای اقامت در کبک کجاست؟

برای اقامت کوتاه مدت در کبک کانادا می‌توانید با هزینه اندک از امکانات خوبی بهره مند شوید همچنین اگر قصد گشت و گذار در مناطق قدیمی این ایالت را دارید ارگ کبک و Basse-Ville گزینه‌های مناسبی برای شما هستند.

بیشتر غذاهای کانادایی ترکیبی از کشورهای فرانسه و ایرلند بوده و به‌به دلیل فرهنگ غنی می‌توانید انواع منوهای غذایی را در این کشور مشاهده کنید.

اگر طرفدار غذاهای ایرانی هستید، رستوران‌های انار و شهرزاد کبک را از دست ندهید.

برای کاهش هزینه‌های غذایی خود در مدت اقامت پیشنهاد ما خرید مواد غذایی از غذافروشی های خیابانی است.

نکات مهم هنگام مهاجرت به کبک

باید بدانید قوانین مهاجرتی برای این ایالت با کانادا کاملاً متفاوت بوده و از طریق سازمان مهاجرت این استان انجام می‌شود همچنین با استفاده از طرح اسکیل ورکر می‌توانید شغل مناسب خود را در این ایالت پیدا کنید.

این مطلب را از دست ندهید   اسکیل ورکر کبک

نکات مهم هنگام سفر به کبک

حتماً مراقب کیف و وسایل ارزشمند خود بوده تا دچار مشکل نشوید همچنین برای گشت و گذار در شهر می‌توانید از تورهای پیاده روی رایگان این ایالت استفاده نمایید.

برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل حتماً بلیط اتوبوس خریداری نمایید.

بیشتر مؤسسات گردشگری خدمات کوچ سرفینگ داشته که شما به راحتی می‌توانید برای سفر از این خدمات بهره مند شوید.

در آخر توصیه می‌کنیم قبل سفر به این ایالت حتماً شرایط آب و هوایی آن را بررسی نمایید.