بهترین رشته‌ها برای مهاجرت

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت

معرفی بهترین رشته‌ها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت روش‌های مختلفی برای مهاجرت به خارج از کشور وجود داشته که رایج‌ترین آن‌ها مهاجرت تحصیلی است. این نوع مهاجرت برای عموم افراد در سنین مختلف و مقاطع تحصیلی گوناگون مناسب است.

سؤال مهم: رشته‌های مناسب مهاجرت تحصیلی کدامند؟

معمولاً رشته‌هایی برای مهاجرت مناسب هستند که علاوه بر داشتن بازار کار مناسب، توانایی جذب نیروی کار مناسب هم دارا باشند. در این مقاله بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت معرفی می‌شوند.

رشته‌های مناسب مهاجرت به کانادا در مقطع کارشناسی

بسیاری از خانواده‌ها تمایل دارند فرزندان خود را بلافاصله بعد اتمام دوران دبیرستان برای ادامه تحصیل به خارج از کشور فرستاده تا علاوه بر کسب مهارت‌های لازم سریعاً جذب بازار کار این کشورها شوند.

رشته‌های تحصیلی در تمام کشورهای دنیا بر اساس تقاضا و بازار کار طبقه بندی می‌شوند. رشته‌های پرتقاضا در مقطع کارشناسی معمولاً عبارتند از: حقوق، رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، علوم پایه، هنر، اقتصاد، بازاریابی، روان شناسی و برخی رشته‌های گروه مهندسی.

تمام متقاضیان تحصیل در رشته‌های بالا قبل ورود باید دوره‌های آموزشی خاصی را گذرانده تا دانش مورد نیاز رشته خود را کسب و برای ورود به دانشگاه آماده شوند.

ارزیابی تحصیلی

کدام کشورها برای صدور ویزای تحصیلی سخت گیری بیشتری دارند؟

معمولاً کشورهای کانادا، انگلیس، آلمان و استرالیا برای صدور ویزای تحصیلی حساسیت‌های بیشتری اعمال کرده در حالی که کشورهایی مانند اتریش، دانمارک، هلند و فنلاند معمولاً برای صدور ویزا محدودیت‌های کمتری در نظر می‌گیرند.

رشته‌های مناسب در مقطع کارشناسی ارشد

بیشتر افراد بعد اتمام دوره کارشناسی برای داشتن آینده بهتر شغلی و استفاده از امکانات رفاهی مناسب اقدام به مهاجرت تحصیلی می‌کنند. برای ادامه تحصیل و انتخاب رشته مناسب باید ارتباطی بین رشته کارشناسی و کارناسی ارشد وجود داشته باشد تا اداره مهاجرت ویزای تحصیلی را به سرعت صادر کند.

مجوز تحصیلی کانادا

رشته‌های گروه مدیریت سازگاری بیشتری داشته همچنین نسبت به رشته‌های گروه مهندسی و پزشکی دروس راحت‌تری دارند.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه کراندال کانادا

رشته‌های مناسب دکتری برای مهاجرت تحصیلی

معمولاً شرایط تحصیل در مقطع دکترا نسبت به سایر مقاطع کمی متفاوت بوده و پژوهش محور است یعنی رزومه علمی متقاضی برای اخذ پذیرش بسیار مهم است.

برای تحصیل در مقطع دکتری باید کار تحقیقاتی معتبری داشته همچنین متقاضی باید دارای مدرک معتبر زبان و توانایی مکاتبه با اساتید مختلف را دارا باشد.

کدام رشته‌ها برای بورسیه تحصیلی مناسب‌اند؟

متاسفانه هزینه تجصیل در بیشتر کشورها از جمله کانادا بسیار بالاست از این رو متقاضیان مهاجرت تحصیلی همواره به دنبال راهی برای کاهش این هزینه‌ها هستند. اغلب دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر داشتن رزومه قوی در کنار معدل بالا و مقالات علمی معتبر را شرط اصلی دریافت بورسیه در مقاطع مختلف می‌دانند.

موسسه کانادا پرشیا آماده ارائه هرگونه مشاوره در حوزه اخذ ویزای تحصیلی، توریستی، کاری، اقامت دائم و شهروندی کاناداست جهت اطلاعات بیشتر با شماره‌های زیر تماس بگیرید.