بیمه در کانادا

بیمه در کانادا

بیمه در کانادا به چند دسته تقسیم می‌شود؟

یکی از خدمات ارزشمند برای مهاجران استفاده از امکانات و شرایط بیمه است که با توجه به کشور مقصد قوانین و مقررات خاصی دارد کانادا از جمله کشورهایی است که خدمات بیمه را به بهترین شکل به شهروندان و دارندگان اقامت ارائه می‌دهد یکی از مزیت‌های مهم بیمه در کانادا امکان استفاده رایگان شهروندان دائم از کلیه خدمات بیمه درمانی این کشور است.

شرکت‌های بیمه در کانادا معمولاً به صورت خصوصی و دولتی ارائه خدمات داشته، بر اساس قوانین دولت مرکزی شرکت‌های بیمه در کانادا اجازه فروش حق بیمه به صورت مستقیم را ندارند.

شاید این سؤال برای اکثر مهاجرین مطرح شود که چگونه می‌توانیم از خدمات بیمه در کشور کانادا بهره مند شویم؟ در پاسخ باید گفت متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند قبل ورود به این کشور خود را تحت پوشش یک شرکت بیمه معتبر قرار داده تا بلافاصله بعد ورود از خدمات بیمه کشور کانادا استفاده نمایند.

انواع بیمه در کانادا

بیمه خودرو

طبق قوانین کانادا تمام دارندگان وسایل نقلیه موتوری اعم از موتور سیکلت، اتومبیل، اتوبوس و… ملزم به خرید حداقل بیمه معین شده برای وسیله خود هستند البته افراد می‌توانند بر حسب نیاز خود بیمه‌هایی بیشتر از حداقل معین شده خریداری و استفاده نمایند.

شرکت‌های بیمه با توجه به نوع پوشش انتخابی شما می‌توانند هنگام تصادف خدماتی از جمله تعمیر و جایگزینی خودرو، انجام حمایت‌های مالی و از کار افتادگی و حمایت در برابر سرقت یا هرگونه آسیب به بیمه گزار ارائه دهند.

بیمه مسافرت

جالب است بدانید با استفاده از بیمه مسافرت تمام هزینه‌های خدمات پزشکی در خارج از کانادا به صورت رایگان برای شما انجام می‌شود اما باید توجه کنید حتی اگر قصد مسافرت یک روزه به خارج از کانادا دارید باید حتماً بیمه مسافرت داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

عوامل تأثیر گذار در هزینه بیمه مسافرت

طول مدت سفر؛

سن؛

وضعیت جسمی و سلامتی؛

بیمه مسافرت چه هزینه‌هایی را پوشش می‌دهد؟

تمام مخارج مربوط به گم شدن بلیط، لغو پرواز، گم شدن بار و… توسط بیمه مسافرت قابل پشتیبانی و حمایت است.

بیمه از کار افتادگی

اگر فردی به دلیل آسیب دیدگی در محل کار نیاز به مراقبت‌های پزشکی داشته و مجبور به ترک کار شود بیمه از کار افتادگی تمام هزینه‌های درمان و مراقبت از فرد آسیب دیده را پوشش داده البته مواردی مثل سن، درجه ریسک شغل فرد و وضعیت جسمانی او در میزان پوشش دهی توسط شرکت بیمه تأثیر گذار خواهد بود.

بیمه مستأجر/ صاحب خانه

شما می‌توانید هنگام خرید خانه آن را بیمه کرده تا هنگام بروز حوادثی مانند آتش سوزی، سرقت و آسیب‌های جدی حمایت‌های لازم را دریافت نمایید همچنین اگر فردی در نزدیکی محل زندگی شما آسیب دیده و قصد شکایت از شما را دارد می‌توانید با استفاده از بیمه صاحب خانه تمام هزینه‌ها را پوشش دهید.

شایان ذکر است بیمه صاحب خانه لوازم و وسایل مستأجر را پوشش نداده لذا بهتر است مستأجر خود را بیمه کنید.

عوامل تأثیر گذار در بیمه صاحب خانه/ مستأجر

ارزش خانه، اموال و وسایل همچنین خطرات احتمالی از عوامل تعیین کننده در میزان حق بیمه است.

بیمه عمر

اگر فردی خود را بیمه عمر کرده باشد پس از مرگ تمام هزینه‌های مربوط به کفن و دفن او توسط شرکت بیمه پوشش داده می‌شود همچنین اگر ورشکست شده باشد حق بیمه به طلبکاران وی تعلق نگرفته و تنها به افراد ذی نفع پرداخته می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   دریافت بیمه مسافرتی برای مهاجرت به کانادا

بیمه عمر انواع مختلفی داشته که مرسوم‌ترین آنها عبارتند از:

بیمه عمر دائمی

جالب است بدانید این نوع بیمه عمر علاوه بر هزینه‌های فوت از کار افتادگی و ۲۵ بیماری را هم پوشش می‌دهد همچنین افراد با استفاده از این بیمه می‌توانند از بانک‌ها وام دریافت نمایند.

بیمه عمر موقت

نام دیگر آن Term و برای پوشش دهی فرد بیمه شونده باید به مدت ۱۰ تا ۲۰ سال بات شرکت بیمه قرار داد ببندد. این بیمه مناسب کسانی است که وام خانه داشته و نگران این هستند که پس از فوت به دلیل عدم پرداخت اقساط ملک آنها توسط بانک و دولت ضبط شود. جالب است بدانید این بیمه قابل تمدید بوده البته قبل آن باید آزمایش‌های مخصوص پزشکی بدهید.

ویزای توریستی کانادا