تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

تفاوت ویزا تحصیلی و مجوز تحصیلی کانادا

تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی کانادا یک کشور به عنوان یک مقصد ایده آل برای مهاجرت دارای امکانات فوق العاده ای برای کار، تحصیل، تجارت یا بازدید از تعطیلات است، هر ساله میلیون‌ها مهاجر به این کشور آمده و بیشتر اوقات خود را برای اسکان در اینجا می‌گذرانند. بخصوص دانشجویان به دلیل داشتن محیط تحصیل ایده آل، امکانات عالی زیرساختی، دوره‌های متنوع و سیاست‌های مربوط به دولت، این کشور را ترجیح می‌دهند، با این حال اغلب آنها به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در خصوص ویزا و شرایط اجازه تحصیل در کانادا این فرصت را از دست می‌دهند؛ بنابراین ما در این مقاله در مورد تفاوت دو نیاز ضروری برای تحصیل یعنی نیاز TRV کانادایی (ویزا اقامت موقت) و مجوز تحصیل می‌پردازیم.

TRV کانادایی (ویزا اقامت موقت)

ویزای اقامت موقت یا همان ویزای دانشجویی یک سند معتبر صادر شده توسط یک دفتر ویزای کانادا در خارج از کشور می‌باشد که در گذرنامه متقاضی این مطلب تاکید شده که فرد شرایط ورود به کانادا را به عنوان اقامت موقت (دانشجویی، بازدید کننده یا کارگر) دارد.

مجوز تحصیل در کانادا

اگر چه برای دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در کانادا، اخذ ویزای دانشجویی یک بخش اساسی در پروسه درخواست است و بدون داشتن ویزا نمی‌توانید وارد کانادا شوید، چه رسد به ادامه تحصیل در این کشور؛ با این حال ویزا تنها سندی نیست که دانشجویان بین المللی برای شروع تحصیل در کانادا به آن نیاز دارند.

مجوز تحصیل کانادا به یک اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا در مؤسسات آموزشی تعیین شده درآن تحصیل کنند؛ یعنی فرد تنها در صورت داشتن مجوز حق تحصیل در این کشور را داشته و در غیر این صورت نامه پذیرش موسسه آموزشی فاقد اعتبار بوده و اجازه ثبت نام شما را ندارند؛ بنابراین این مسئله زمانی برای شما دردسرآفرین است که اشتباهاً دو اصطلاح مجوز تحصیلی و ویزای تحصیلی را معادل هم بدانید.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط دریافت ویزای کانادا

تفاوت ویزا و مجوز تحصیل چیست؟

همانطور که در قسمت بالا متوجه شده‌اید، مجوز تحصیل و ویزای تحصیلی کانادا در مجموع دو چیز جداگانه محسوب می‌گردند؛ ویزای کانادایی مانند TRV (ویزای اقامت موقت) به شما اجازه ورود به کانادا را داده، در حالی که مجوز تحصیل به شما اجازه تحصیل در کانادا را می‌دهد.

همچنین مجوز تحصیل به شما امکان داده که در صورت تحصیل پاره وقت نیز کار نماید یا طول دوره استراحت خود بین‌ترم های تحصیلی تمام وقت شغلی داشته باشید؛ به هر حال اگر شما مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستید باید بریا دریافت هر دو مدرک قدام کرده چرا که مجوز تحصیل به تنهایی امکان ورود به کانادا را نمی‌دهد.

آشنایی با تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

البته توجه به این نکته ضروریست که مدت اعتبار هر دو مجوز باید یکسان باشد یعنی زمانی که برای تحصیل در مجوز تحصیلی قید شده با تاریخ انقضای ویزا شما هم خوانی داشته باشد، در غیر این صورت دچار مشکلات متعددی در زمان تمدید آن خواهید شد؛ بنابریان توصیه می‌کنیم از طریق یک موسسه مهاجرتی معتبر اقدام به دریافت این دو کنید.

ورود به کانادا و اجازه تحصیل

معمولاً دولت کانادا تا زمانی که مجوز تحصیل در مؤسسات آموزشی کانادا تأیید نشده نباشد، ویزای دانشجویی صادر نمی‌کند؛ تا این زمان به ویزای ویزیتور یا مجوز سفر الکترونیکی داده شده که هر یک از آنها به شما اجازه ورود به کانادا را می‌دهند.

براساس وب سایت دولت کانادا، مجوز نهایی تحصیل مصوب شما توسط یک افسر خدمات مرزی صادر گردیده و مأمور از شماره مرجع مجوز موجود در نامه مقدماتی ارسال شده توسط اداره ویزا و تأیید مجوز تحصیل موسسه آموزشی مورد نظر را جهت صدور مجوز نهایی می‌خواهد؛ بنابراین بیاد داشته باشید که پرونده شما دارای مدارکی برای اجازه تحصیل مطابق با اطلاعات صحیح شخصی و تاریخ انقاضای مناسب باشد.

این مطلب را از دست ندهید   مجوز تحصیلی کانادا

برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی ویزاهای دانشجویی و مجوزهای تحصیلی، با مؤسسات مجاز مهاجرت با کانادا مشورت نموده تا بتوانید سریع‌تر پذیرش گرفته همچنین با قوانین مجوز تحصیلی بیشتر آشنا شوید.

https://www.canadapersia.com/