تورنتو قطب جذب متخصصین

تورنتو قطب جذب متخصصین

تورنتو قطب جذب متخصصین در آمریکای شمالی

تورنتو قطب جذب متخصصین سیاستهای مهاجرتی کانادا شرکتهای آمریکایی را به سمت توسعه کسب و کارهایشان در تورنتو تشویق نموده است. با نگاهی به صفحات مجازی مشاغل، تقریبا” هر شرکت بزرگ تکنولوژیکی آمریکایی شعبه ای در تورنتو دارد. صفحه مجازی مشاغل آمازون تقریبا” ۲۰ جایگاه شغلی باز در تورنتو طی ۱۴ روز گذشته اعلام نموده است. مایکروسافت در سپتامبر ۲۰۲۰ اداره مرکزی جدیدی در تورنتو با ۵۰۰ شغل جدید افتتاح خواهد نمود.

تورنتو، بر اساس گزارش ۲۰۱۹ مرکز CBRE، در طی ۵ سال گذشته بیشترین جذب نخبگان را داشته است (منبع خبر). بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸، ۸۰۱۰۰ شغل فناوری در تورنتو ایجاد شده است. در همین مدت ۲۲۴۶۶ مدرک فناوری صادر شده است. این یعنی ۵۷۶۳۴ جایگاه شغلی بیشتر از مدارک مرتبط صادر شده. عالی است !!!

در قاره آمریکای شمالی، تورنتو و سانفرانسیسکو بیشترین تولید مشاغل فناوری را داشته اند. در مقابل واشنگتن DC، بوستون و لس آنجلس بیشترین مشکل را در جذب فارغ التحصیلان فناوری خود داشته اند.

ترجیح سیاستهای مهاجرتی کانادا نسبت به آمریکا توسط شرکتهای آمریکایی

بر اساس آمارهای جدید، ۶۵% شرکتهای آمریکایی سیاستهای مهاجرتی کانادا را نسبت به آمریکا ترجیح داده اند. نیمی از آنها هم کسب و کار خود را به کانادا توسعه داده یا می دهند.

بر اساس همین نظرسنجی، شرکتهای آمریکایی متخصصین بین المللی را برای شعب کانادایی خود استخدام نموده اند.

فرآیند مؤثرتر و آسانتر در صدور مجوز کار موقت

برنامه GTS (جریان جذب نخبگان از سراسر جهان در کانادا)، به کارفرمایان کمک می کند تا خیلی سریع متخصصین لازم را جذب نمایند. کانادا از سال ۲۰۱۷ این برنامه را راه اندازی نمود. در این برنامه صدور مجوز کار برای این متخصصین در عرض ۲ هفته انجام می پذیرد.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط تحصیل در کانادا

زیر برنامه های GTS

  • برنامه A جهت متقاضیانی است که موافقت کارفرمایان (جاب آفر) را بر اساس لیست هدف دریافت کرده اند.
  • برنامه B جهت متقاضیانی است که دارای مهارت در مشاغل هدف و مورد نیاز در کانادا هستند. بیشتر این مشاغل در حوزه فناوری هستند. مانند مهندسین کامپیوتر، طراحان وب و تحلیل گران بانک های اطلاعاتی.

در طی دو سال گذشته، ۲۴۰۰۰ متقاضی با مهارت بالا از طریق این برنامه به کانادا وارد شده اند.

فرآیند بررسی سریع برای شرکتهای ارسال کننده این نخبگان

در حالیکه برنامه GTS نیاز به صدور مجوز (LMIA) دارد، برنامه های صدور جاب آفری نیز وجود دارند که نیاز به صدور LMIA ندارند.

نکته: در کانادا برای صدور جاب آفر توسط کارفرما، ابتدا باید مجوز لازم برای پرنمودن شغل مورد نظر صادر شود. کارفرما بعد از دریافت این مجوز (LMIA) ، جاب آفر را طبق شرایطی صادر می کند. سپس بر اساس این دو مجوز، اداره مهاجرت کانادا ویزای مجوز کار موقت (Work Permit) را به متقاضی خواهد داد. LMIA توسط سازمان خاصی در کانادا بنام ESDC صادر می شود.

شرکتهای بین المللی می توانند از برنامه جایگزینی بنام ICT یا ویزای مجوز کار موقت انتقال بین شرکتها استفاده نمایند. این برنامه جهت انتقال کارمندان یک شرکت بین المللی به شعبه خود در کانادا می باشد. کارمندان مذکور بایستی سابقه کار حداقل یک ساله در شرکت مذکور داشته باشند. در ضمن در کانادا نیز باید کار مشابه قبلی خود را انجام دهند.

درهای باز انتاریو برای متقاضیان مهاجرت به تورنتو

متقاضیان مهاجرت به تورنتو می توانند از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی انتاریو اقدام نمایند.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

برنامه HCPS انتاریو یک برنامه متصل به اکسپرس اینتری فدرال می باشد. از طریق این برنامه متقاضیان می توانند بدون نیاز به جاب آفر به کانادا مهاجرت نمایند. در ماه جاری (آگوست ۲۰۱۹) دو انتخابات در این برنامه برگزار شده است. متقاضیان باید در لیست مشاغل هدف استان، سابقه کار مرتبط داشته باشند. حداقل نمره قبولی ۴۳۹ بوده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرتی انتاریو ، با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.