جرائم و قوانین مرتبط کانادا

جرائم و قوانین مرتبط کانادا

آشنایی با جرائم ها و قوانین مرتبط کانادا

جرائم و قوانین مرتبط کانادا کشوری است که طبق قوانین اداره می شود. سیستم حقوقی کانادا منبعی است که قوانین از طریق آن نوشته، تفسیر و اجرا می شود. حقوق جزا مقوله ای از حقوق عمومی است که برای مجازات رفتارهایی که موجب آسیب به افراد یا اموال می شود، ایجاد شده است.

دولت فدرال کانادا بیشترین استفاده را از قوانین کیفری می کند. با این حال، دولت های استانی و شهرداری ها قوانینی نیز وضع می کنند که شبه جنایی است. اکثر قوانین موجود در قانون کیفری کانادا در تمام مناطق و استانهای کانادا اعمال می شود.

وقتی کسی یکی از قوانین کیفری را نقض می کند، جرمی رخ می دهد که دارای دو قسمت اساسی است: عمل و قصد. بین آتش زدن عمدی ساختمان و آتش سوزی تصادفی تفاوت وجود دارد. آتش زدن یک ساختمان به طور تصادفی ممکن است جرم نباشد. اثبات عمل و قصد در اکثر پرونده های کیفری مهم است. اگر هر یک از عناصر در معادله گم شود، هیچ جرمی مرتکب نمی شود. اگر در کانادا به جرمی متهم شده اید، می توانید از حق مشاوره و دفاع مؤثر از پرونده خود استفاده کنید.

اصول حقوق جزا جرائم و قوانین مرتبط کانادا :

در سیستم عدالت کیفری کانادا، “فرض بی گناهی” اصلی است که به معنای بی گناه بودن متهم تا اثبات جرم است. “بار اثبات” به این معنی است که اثبات مجرم بودن متهم وظیفه دادگاه است.

برای دادگاه مهم است که “فراتر از یک تردید منطقی” ثابت کند که جرمی مرتکب شده است. در صورت وجود تردید منطقی در مقصر بودن متهم در ارتکاب جرم، متهم باید بی گناه شناخته شود. اگر شما به جرم کیفری متهم شده باشید، یک وکیل کیفری صالح کمک حقوقی لازم را برای دفاع کافی از پرونده خود ارائه می دهد.

این مطلب را از دست ندهید   اخذ پذیرش کالج GLCT تورنتو

انواع جرم و جنایت:

قانون کیفری کانادا جرایم کیفری را به سه دسته گسترده تقسیم می کند. جرم های سبک، کمترین جرم است. از طرف دیگر، جرایم قابل اعتراض جدی تر هستند. جرمی که می تواند به عنوان خلاصه جرم یا جرم قابل ادعا تلقی شود، جرم ترکیبی نامیده می شود. ماهیت جرمی که شما به آن متهم شده اید مهم نیست؛ مهم است که به دنبال راهنمایی های قانونی مناسب باشید.

در بیشتر موارد، متهم نمی تواند بیش از شش ماه حبس یا جزای نقدی برای جرائم مختصر محکومیت داشته باشد. در جرایم قابل ادعا، متهم به طور بالقوه می تواند به مجازات ابد و جریمه های سنگین محکوم شود. تا آنجا که به جرایم ترکیبی یا جرایم دوگانه مربوط می شود، تاجران تصمیم می گیرند که با کیفرخواست یا به طور خلاصه اقدام کنند. قانون کیفری کانادا جرایم را دسته بندی می کند زیرا برخی از جرایم می توانند آسیب بیشتری به جامعه یا افراد وارد کنند.

یک اصل کلی در قانون کیفری این است که هم ذهن مجرم و هم عمل فیزیکی باید وجود داشته باشد تا دادگاه جرم کیفری را تعیین کند.

اتهامات کیفری در کانادا و وضعیت مهاجرتی شما:

اگر در کانادا به جرمی متهم شوید، حق دادرسی در دادگاه کیفری را دارید. در دادگاه، یک وکیل دولت سعی خواهد کرد اثبات کند که شما مقصر هستید البته بیش از یک تردید منطقی. اگر آنها نتوانند این را ثابت کنند، دادگاه شما را بی گناه تشخیص می دهد.

مطمئن باشید که می دانید چه نوع وضعیت مهاجرتی در کانادا دارید. اگر شهروند کانادا نیستید، آنچه دادگاه تصمیم می گیرد ممکن است بر وضعیت شما تأثیر بگذارد. این امر ممکن است مقامات مهاجرت را بر آن داشته باشد تا برای گرفتن “دستور اخراج از کشور” علیه شما گام بردارند. این دستور، حذف شما از کانادا به کشور دیگری است.

این مطلب را از دست ندهید   قوانین و مقررات کانادا

در اینجا فقط چند نمونه از جرایمی وجود دارد که می تواند بر وضعیت مهاجرت شما تأثیر بگذارد – رانندگی در حالت مستی، سرقت حتی اگر چیزی با ارزش اندک را بدزدید، حمله به خانواده یا افراد دیگر، داروهای غیرقانونی.

اگر به جرم متهم شوم چه کاری باید انجام دهم؟

قبل از اقدام در پرونده، به مشاوره حقوقی در مورد قانون کیفری و مهاجرت نیاز دارید. اگر توانایی پرداخت هزینه را ندارید، ممکن است از طریق Legal Aid Ontario از کمک حقوقی برخوردار شوید.

در اسرع وقت وکیل بگیرید. به وکیل خود بگویید که نگران تصمیم دادگاه برای وضعیت اقامت شما در کانادا هستید.

وضعیت اقامت من چه می شود؟

اگر شهروند کانادا نباشید، می توانید وضعیت اقامت خود را برای برخی از جرایم از دست بدهید. مهم نیست که چه مدت اینجا زندگی می کنید.

مقامات مهاجرت ممکن است برای گرفتن حکم اخراج علیه شما اقدام کنند.

اگر شهروند (سیتیزن) کانادا هستید، نمی توانند شما را مجبور به ترک کانادا کنند، مگر اینکه در هنگام درخواست تابعیت کانادا یا اقامت دائم چیزی را گفته باشید که صحت نداشته باشد یا اطلاعاتی را مخفی کرده باشید.

در صورت صدور دستور اخراج من از کانادا چه اتفاقی می افتد؟

اگر حکم اخراج علیه شما صادر شود:

  • ممکن است مجبور به ترک کانادا شوید و برای بازگشت به مجوز ویژه مهاجرت نیاز دارید.
  • اعضای خانواده شما که تابعیت کانادایی ندارند نیز ممکن است مجبور شوند کانادا را ترک کنند.

برای محافظت از وضعیت اقامت خود در کانادا چه کاری می توانم انجام دهم؟

فوراً مشاوره حقوقی بگیرید. اگر حکم اخراج علیه شما وجود داشته باشد، ممکن است بتوانید به هیئت مهاجرت و پناهندگی مراجعه کنید. اما محدودیت های زمانی وجود دارد، بنابراین باید سریع اقدام کنید.

این مطلب را از دست ندهید   جدیدترین برنامه مهاجرت استانی انتاریو

اگر دادگاه کیفری تصمیم بگیرد که شما مقصر هستید، همچنین ممکن است حق تجدیدنظر داشته باشید. اما دوباره محدودیت های زمانی وجود دارد، بنابراین فوراً از مشاوره حقوقی استفاده کنید.

اگر مجازاتی را که دادگاه به شما داده است، گذرانده اید، می توانید برای بخشش (که اکنون “تعلیق سوابق” نامیده می شود) به بخش آزادی مشروط کانادا تقاضا کنید. قبل از درخواست، یک دوره انتظار وجود دارد.

در صورت بخشش، مقامات مهاجرت باید با شما طوری رفتار کنند که گویی مقصر جرم نبوده و نیستید.

درخواست کمک:

شماره تماس ۲۱۱ انتاریو یک خط تلفن اطلاعاتی و ارجاعی است که به بسیاری از زبانها کمک می کند. آنها ۷ ساعت در هفته و ۲۴ ساعته تماس می پذیرند. آنها می توانند به شما بگویند:

  • از کجا می توانید از کمک حقوقی استفاده کنید.
  • نحوه تماس با آژانس حل اختلاف یا آژانس اجتماعی برای دریافت هرگونه کمک.

همچنین می توانید با کتابخانه محلی یا کلینیک حقوقی جامعه (community) خود تماس بگیرید.

برای تماس با ۲۱۱ انتاریو:

تلفن: ۲۱۱

TTY: 1-888-340-1001

وب سایت: www.211ontario.ca