جواب ویزای کانادا

جواب ویزای کانادا

جواب ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

جواب ویزای کانادا فرایند دریافت ویزای کانادا بسیار پیچیده و طولانی است به همین دلیل باید با دقت و مهارت فراوانی انجام شود چون نحوه عملکرد متقاضی هنگام درخواست ویزا و ارائه مدارک لازم می‌تواند در پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ویزا مؤثر باشد. در این مقاله می‌خواهیم شرایط و نحوه پیگیری ویزای کانادا را بررسی نماییم تا کاربران بتوانند پاسخ سؤالات خود پیرامون ویزای کانادا را بیابند.

یکی از مهم‌ترین سؤالات کاربران مدت زمان دریافت جواب ویزای خود و نحوه پیگیری آن از طریق سفارت است اگر این سؤالات ذهن شما هم درگیر کرده، این مطلب را از دست ندهید.

جواب ویزای کانادا چگونه است؟

کشور کانادا در ایران سفارت نداشته به همین دلیل متقاضیان دریافت ویزای این کشور برای پیگیری مراحل خود باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنند که با بالا رفتن نرخ دلار این کار چندان راحت به نظر نمی‌رسد از طرفی بیشتر مؤسسات گردشگری و مسافرتی ایران با دریافت وکالت نامه از متقاضیان به صورت غیر حضوری کارهای درخواست و پیگیری جواب را انجام داده، در ازای آن مبلغی دریافت می‌نمایند که در مقایسه با سفرهای چند روزه به کشورهای همسایه ارزان‌تر است.

روش دیگر برای پیگیری جواب ویزای کانادا استفاده از اکانت شخصی هنگام درخواست ویزا می‌باشد.

مراحل دریافت جواب ویزای کانادا

دریافت ویزای کانادا در چند مرحله صورت می‌گیرد.

ابتدا باید مدارک لازم به همراه درخواست ویزا در سایت سفارت کانادا به ثبت رسیده و توسط مسئولین سفارت کانادا مشاهده شود اما این تازه اول راه است.

این مطلب را از دست ندهید   افزایش مهاجران نیوبرانزویک

مشاهده درخواست و مدارک شما به منزله دریافت ویزای این کشور نبوده و برای انجام مراحل بعدی باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کرده یا ااز طریق شرکت‌ها و مؤسسات حقوقی این مراحل را پیگیری نمایید.

بعد ثبت درخواست و انجام مراحل مورد نظر توسط وکیل از طرف سفارت کانادا برای انگشت نگاری و مصاحبه احضار خواهید شد که این کار از طریق دریافت ایمیل یا وکیل حقوقی شما انجام خواهد شد.

پس از انگشت نگاری افسر پلیس سفارت به شما می‌گوید که جواب درخواست برایتان ایمیل خواهد شد.

زمان دریافت جواب ویزای کانادا در حدود ۱-۶ ماه پیش بینی شده که این مدت می‌تواند با توجه به شرایط و نحوه پاسخگویی به سؤالات افسر هنگام مصاحبه می‌تواند تغییر کند.

عدم پذیرش درخواست ویزا معمولاً چند روز پس از انگشت نگاری مشخص می‌شود پس اگر مدت زمان اعلام جواب ویزای شما طول کشیده به احتمال زیاد درخواستتان از سوی سفارت پذیرفته شده است.

چگونه جواب ویزا را پیگیری نماییم؟

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر بوده و هرساله تعداد زیادی از ایرانیان برای تحصیل یا زندگی این کشور را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند از این رو دولت کانادا طی ۱۰ سال اخیر شرایط خاص و سختی را برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته بنابراین باید هنگام ارائه درخواست و تکمیل فرم‌های مربوطه دقت فراوان به خرج داده تا دچار مشکل نشوید.

متاسفانه کشور کانادا هم مانند سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی هنگام نقص مدارک فوری اعلام عدم پذیرش کرده و دلیل آن را ذکر نمی‌کند همچنین امروزه انجام تمام مراحل درخواست ویزا به صورت غیر حضوری و آنلاین انجام می‌شود که دردسر کاربران را کاهش داده است.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

مراحل اخذ ویزای کانادا به دو صورت حضوری و غیر حضوری انجام شده که در روش غیر حضوری (آنلاین) افراد کارهای خود را در مدت زمان کمتر و با هزینه ارزان‌تر انجام می‌دهند البته بسیاری از متقاضیان هنوز استفاده از روش‌های قدیمی و سنتی را ترجیح می‌دهند.

مراحل پیگیری درخواست به صورت آنلاین

برای پیگیری درخواست ویزا به صورت اینترنتی لازم است ابتدا وارد سایت سفارت کانادا شده و در آن ثبت نام کنید سپس با تکمیل فرم‌های مربوطه حساب کاربری (اکانت) خود را ایجاد نمایید از این پس برای پیگیری درخواست خود می‌توانید وارد حساب کاربریتان شده و اطلاعات مورد نظر را دریافت نمایید.

اگر برای انجام مراحل دریافت ویزای کانادا زمان کافی نداشته یا تسلط به زبان انگلیسی ندارید مؤسسات حقوقی و مهاجرتی می‌توانند شما را در این کار راهنمایی و کمک کنند.

چگونه درخواست خود را از طریق اکانت (VFS) پیگیری کنم؟

بسیاری از کاربران روش ثبت نام حضوری در دفاتر VFS را به ثبت نامن آنلاین و اینترنتی ترجیح می‌دهند.

وی اف اس (VFS) کجاست؟

شرکت خصوصی وی اف اس در سال ۹۴ بعد بسته شدن سفارت کانادا در ایران و با همکاری کشور انگلستان برای انجام امور مربوط به مهاجرت و دریافت ویزای کشور کانادا در ایران تأسیس شد.

متقاضیان با ثبت درخواست در این موسسه دیگر برای انجام مراحل دریافت ویزای کانادا نیازی به کشورهای همسایه ندارند.

امروزه این موسسه علاوه بر کشورهای انگلیس و کانادا خدمات پذیرش کشورهایی نظیر اتریش، فرانسه، آلمان، بلژیک، ایتالیا، اسپانیا و هلند را انجام می‌دهد.