ریجکت شدن ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

بعضی اوقات به دلایلی درخواست متقاضیان مبنی بر دریافت اقامت یا انواع ویزای کانادا از سوی این کشور پذیرفته نمی‌شود در این صورت شما اجازه ورود به خاک این کشور را نداشته و اصطلاحاً درخواست شما ریجکت شده است در این مقاله دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا بررسی خواهد شد.

ویزای کانادا به چه دلیل ریجکت می‌شود؟

داشتن محکومیت قبلی

اگر قبلاً در حالت مستی یا استعمال مواد مخدر رانندگی کرده و از طرف مراجع قانونی کشورتان دستگیر و محکوم شده‌اید اجازه ورود به کشور کانادا را ندارید. البته طبق شرایطی فرد بعد از محکومیت اجازه ورود به این کشور را دارد که در ادامه توضیحات بیشتری داده می‌شود.

بسته به نوع و مدت زمان محکومیت به فرد اجازه ورود داده می‌شود در صورتیکه:

فرد مجرم مأمور پلیس یا مهاجرت را قانع کند تا دوباره شرایط قانونی وی را مورد بازبینی قرار دهد یا می‌تواند درخواست تجدید نظر بدهد همچنین در صورت داشتن مجوز اقامت موقت و دریافت حکم تعلیق می‌تواند وارد این کشور شود.

دلایل امنیتی

شایان ذکر است ویزای کانادا به ماموران سازمان امنیت، ارتش و وزارت دفاع همچنین خانواده‌های آنها داده نمی‌شود.

مشکلات بهداشتی

قبل دریافت ویزا متقاضی باید آزمایشات پزشکی و بهداشتی انجام دهد که در صورت مثبت بودن این آزمایشات از ورود این افراد به خاک کانادا جلوگیری خواهد شد.

نقص مدارک

اصلی‌ترین دلیل ریجکت شدن ویزا و در مواردی رخ می‌دهد که اطلاعات و مدارک درخواستی متقاضی به درستی تکمیل نشود.

اگر هر کدام از اعضای درجه اول خانواده (مثل پدر، مادر، همسر یا فرزند) اقامت غیر مجاز داشته و توسط دولت کانادا شناسایی شده باشند، از ورود فرد درخواست کننده جلوگیری به عمل می‌آید.

این مطلب را از دست ندهید   مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی

نداشتن تمکن مالی

یکی از عوامل عدم پذیرش ویزای کانادا نداشتن تمکن مالی است و فرد درخواست دهنده هنگام تکمیل مدارک بسته به نوع ویزای درخواستی باید شرایط مالی خود را به طور کامل توضیح دهد در غیر این صورت مکان دریافت روادید کشور کانادا را نخواهد داشت.

عوامل ریجکت شدن ویزای کانادا

  • نقض قوانین بین المللی؛
  • سازمان دهی گروهک‌های جنایتکارانه؛
  • عدم تطبیق اطلاعات با قوانین مهاجرت و پناهندگی؛

تأثیر معافیت‌های وزارتی در عدم پذیرش ویزای کانادا

اگر به دلایل امنیتی از ورود فرد متقاضی به داخل خاک کانادا جلوگیری شود؛ او می‌تواند بر اساس قانون حمایت از مهاجرین (irpa) بند ۱/۴۲ درخواست خود را به وزارت امنیت عمومی داده و در صورت عدم مخالفت وزیر وارد کانادا شود.

چگونه از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری کنیم؟

قبل تکمیل اطلاعات و فرم‌های مربوط به درخواست ویزا درباره شرایط سیاسی و اجتماعی کشور مقصد اطلاعات کافی کسب کرده و برای انجام امور مربوط به دریافت ویزا حتماً با یک مشاور حقوقی یا مهاجرتی مشورت کنید.

همچنین قبل سفر حتماً با فرهنگ و آداب و رسوم کشور مورد نظر خود آشنا شده تا در ادامه مشکلی رخ ندهد.

مسائل و گرایشات سیاسی همیشه برای تمام دولت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده پس اگر قصد اقامت یا مهاجرت به کشوری را دارید، حتماً به این نکته توجه کنید.

آیا ورود اقلام غیر مجاز باعث ریجکت شدن ویزا می‌شود؟

جالب است بدانید دولت کانادا از ورود کالاهایی مثل مواد غذایی خام و پخته (میوه، سبزی، گوشت خام و پخته)، کالاهای ساخته شده از چوب و گیاهان مختلف، حیوانات خانگی (سگ، گربه، پرندگان خانگی و…)، کفش‌های مخصوص پیاده روی، هیزم و نهال‌های گیاهی و بذری جلوگیری کرده و در صورت مشاهده هر کدام از این مواد با فرد مهاجر برخورد قانونی خواهد داشت.

این مطلب را از دست ندهید   روش‌ اخذ اقامت دائم کانادا

دلیل اعمال این محدودیت‌ها این است که ورود هر کدام از این کالاها باعث شیوع بیماری‌های مختلف و اخلال در چرخه اکوسیستم این کشور خواهد شد.

کلام آخر اینکه برای داشتن اقامت و سفر خوب به کانادا رعایت نکات زیر ضروری است:

قبل دریافت ویزای این کشور حتماً قوانین مربوط به محصولات گیاهی و حیوانی را از طریق سیستم اتوماتیک مرجع واردات (CFIA) را مطالعه کرده و هر بار پیش از سفر کاملاً شرایط را بسنجید.