سفر در زمان تحصیل

سفر در زمان تحصیل

آیا زمان تحصیل در کانادا می توانید به خارج کانادا سفر کنید؟

سفر در زمان تحصیل یاد بگیرید که چگونه می‌توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی وضعیت خود را در کانادا حفظ کنید.

پس از یک سال مهلت ملاقات، تحصیل برای امتحانات و نوشتن مقاله، بسیاری از دانش آموزان تصمیم می‌گیرند در ماه‌های تابستان استراحت و گذراندن زمان را با خانواده سپری کنند. برای بسیاری از دانشجویان بین المللی به معنای ترک کانادا در تابستان برای سفر با دوستان یا دیدار با خانواده در خارج از کشور است. اگر شما یکی از افراد خوش شانس هستید که در تعطیلات تابستانی در خارج از کشور به سر می‌برید، در اینجا مواردی را می‌بینید که بسته‌های خود را بسته بندی کرده و برای ماه‌های تابستان پیش رو آماده می‌کنید.

حفظ وضعیت مهاجرت خود در ماه‌های تابستان

دانشجویانی که بیش از شش ماه در یک مؤسسه یادگیری تعیین شده یا DLI در کانادا مشغول به تحصیل هستند، باید قبل از شروع تحصیل مجوز تحصیل معتبر کانادا را داشته باشند.

اجازه تحصیل سندی است که توسط مهاجرت، پناهندگان و شهروندی (IRCC) به اتباع خارجی که علاقمند به دنبال تحصیل در DLI در کانادا هستند صادر شده است. در بیشتر موارد، اجازه تحصیل برای مدت زمان تحصیل معتبر است، به علاوه ۹۰ روز دیگر.

۹۰ روز دیگر این است که به دانش آموزان فرصت کافی برای آماده شدن برای تمدید اجازه تحصیل و یا انجام هر گونه ترتیب دیگر پس از اتمام تحصیلات بدهند. IRCC توصیه می‌کند که سه ماه فرصت دارید تا اجازه تحصیل خود را تمدید کنید و (حداقل) شش ماه برای دریافت گذرنامه جدید اقدام کنید. حتماً تاریخ انقضا را برای هر دو بررسی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   مدت ویزای توریستی کانادا

شرایط سفر در زمان تحصیل در کانادا

IRCC می‌گوید اجازه تحصیل در کانادا ویزا نیست. دانشجویان دارای مجوز تحصیلی معتبر که قصد دارند کانادا را برای ماه‌های تابستان ترک کنند، برای ورود مجدد به کانادا، باید دارای مدارک به روز باشند.

اگر می‌خواهید به خارج از کانادا سفر کرده و دوباره وارد شوید، علاوه بر اجازه تحصیل خود به مدارک زیر نیز نیاز دارید:

توجه به این نکته ضروری است که داشتن کلیه اسناد و مدارک لازم تضمینی نیست که یک مأمور خدمات مرزی کانادا به شما اجازه بازگشت به این کشور را بدهد. یک افسر مرزی کانادا باید از این که تمام شرایط سفر را برای ورود به کانادا رعایت می‌کند، راضی باشد.

تمدید اجازه تحصیل

IRCC توصیه می‌کند اگر قصد سفر به خارج از کانادا را دارید تمدید تحصیل کنید و مجوز شما در هنگام مسافرت منقضی می‌شود.

شما باید قبل از پایان دوره فعلی خود برای یک مجوز مطالعه جدید درخواست کنید و توصیه می‌شود حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای مجوز فعلی خود، درخواست تمدید را ارائه کنید. برنامه می‌تواند از طریق پست یا به صورت آنلاین به IRCC ارسال شود.

اقامت در کانادا در طول ماه‌های تابستان

بنابراین، اگر تعطیلات خارج از کشور را برنامه ریزی نکرده‌اید و دوست دارید در کانادا بمانید، گزینه‌هایی دارید. اگر مجوز تحصیل به شما اجازه کار کردن در خارج از محوطه دانشگاه را می‌دهد، می‌توانید در طول سال تحصیلی حداکثر ۲۰ ساعت در هفته کار کنید و تمام وقت در تعطیلات برنامه ریزی شده مانند تعطیلات تابستانی یا زمستانی و استراحت بهار کار کنید.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

اگر اخیراً فارغ التحصیل شده‌اید، می‌توانید برای کار در کانادا برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی اقدام کنید، برای تمدید اقامت خود در کانادا به عنوان بازدید کننده درخواست کنید، یا مسیر خود را به اقامت دائم کانادا بیابید. با این وجود مهم است که شما با IRCC، یک وکیل دارای مجوز یا یک مشاور مجاز در زمینه مهاجرت در کانادا، شرایط و ضوابط واجد شرایط بودن برای همه این گزینه‌ها را تأیید کنید. اگر سوالی دارید، در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.