بیمه دانشجویی در کانادا

شرایط اخذ بیمه‌ی دانشجویی در کانادا

دریافت بیمه‌ی دانشجویی در کانادا چگونه است؟

بیمه دانشجویی در کانادا یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان هنگام ورود به کشور کانادا شرایط رفاه و سلامت است بنابراین در این مقاله قصد بررسی و تحلیل انواع بیمه‌ی دانشجویی در کشور کانادا را داریم با ما همراه باشید.

هزینه‌های درمانی در کشور کانادا به قدری بالا بوده که دانشجویانی که به قصد مهاجرت به این کشور سفر می‌کنند باید قبل هر چیز به فکر بیمه‌ی خدمات درمانی خود باشند اگر مدت زمان اقامت شما در حدود ۶ ماه است بهترین گزینه استفاده از بیمه‌ی درمانی اورژانس است اما اگر قصد اقامت بیشتری دارید باید به دوره‌های درمانی کامل‌تری فکر کنید.

شرایط بیمه دانشجویان بین المللی

کشور کانادا بیمه‌ی خدمات درمانی رابرای تمام دانشجویان بین المللی ضروری اعلام کرده اما در برخی ایالات کانادا امکان دسترسی به بیمه‌ی دولتی وجود ندارد از این رو متقاضیان باید با مفاهیم بیمه‌ی دولتی و خصوصی تا حدی آشنا بوده و تفاوت آن‌ها را بدانند.

انواع بیمه‌ی دانشجویی در کانادا

مهم‌ترین بیمه‌های دانشجویی در کانادا عبارتند از: بیمه‌ی درمانی دولتی و خصوصی که در ادامه هر کدام به طور جداگانه بیان می‌گردند.

بیمه‌ی دولتی

معمولاً افراد مقیم کشور کانادا مشمول این نوع بیمه بوده و تمام هزینه مراقبت‌های اولیه و خدمات عمومی بیمارستان‌ها تحت پوشش این سرویس هستند بیمه‌های دولتی خدمات مربوط به چشم پزشکی، دندان پزشکی و فیزیوتراپی را شامل نشده البته این مسئله به دولت فدرال استانی کانادا مربوط می‌شود.

توصیه‌ی ما این است که اگر هزینه‌های مذکور برای شما در اولویت قرار دارد، از بیمه‌ی خصوصی استفاده نمایید.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه کراندال کانادا

بیمه‌ی خصوصی

بیمه‌های خصوصی در کانادا معمولاً خیلی گران‌تر از دولتی بوده بنابراین ممکن است گزینه‌های مناسبی برای دانشجویان محسوب نشوند این بیمه تمام هزینه‌های چشم پزشکی، دندان پزشکی و فیزیوتراپی را شامل شده و حدود ۸۰ درصد هزینه‌ی کلینیک‌های خصوصی کانادا را پوشش می‌دهد از طرفی برای استفاده از این بیمه دانشجویی در کانادا نیازی به لیست انتظار ندارید.

بیمه‌ی دانشجویی در استان‌های مختلف کانادا

بیمه‌ی خدمات درمانی در استان‌های کانادا متفاوت بوده و دارای شرایط مخصوصصی است در این بخش قوانین بیمه‌ای مربوط به ایالت‌های مهم کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

بیمه‌ی دانشجویی در نیوفانلاند و لابرادور

متاسفانه این استان بیمه‌ی دولتی را پوشش نداده و برای مهاجرت به این استان باید سالانه ۴۸۰ دلار برای هزینه‌های درمان پرداخت نمایید شرایط استفاده از بیمه خصوصی این استان عبارتند از:

اقامت بیش از ۳ ماه در نیو برانزویک؛

داشتن مجوز تحصیلی به مدت ۱۲ ماه؛

بیمه در کانادا

شرایط اخذ بیمه‌ی دانشجویی در نوااسکوشیا

دانشجویان می‌توانند بعد از حدود ۱۲ ماه اقامت در این استان درخواست بیمه‌ی خود را به اداره‌ی مهاجرت نوااسکوشیا تحویل داده و در این ۱۲ ماه نباید بیش از ۳۱ روز خارج از استان باشید همچنین هزینه‌ی بیمه در این استان به صورت سالیانه و در حدود ۵۰۰ دلار محاسبه می‌گردد.

بیمه‌ی خصوصی در ایالت پرنس ادواردز

متاسفانه امکان استفاده از بیمه‌ی دولتی در این ایالت وجود نداشته و دانشجویان باید سالانه ۵۰۰ دلار برای هزینه‌های درمانی خود کنار بگذارند البته دانشگاه مورد نظر بعد از بررسی مدارک دانشجو می‌تواند برخی از هزینه‌های درمان و مسئولیت‌های آن را برعهده بگیرد.

این مطلب را از دست ندهید   قوانین و مقررات رانندگی کانادا

شرایط بیمه خدمات درمانی در استان کبک

هزینه‌های درمانی در استان کبک هم مانند پرنس ادواردز و نوااسکوشیا سالیانه ۵۰۰ دلار بوده که داشنجو باید قبل ثبت نام در کالج مورد نظر نوع پوشش بیمه‌ی خود را مشخص و مدارک خود را برای تکمیل فرایند خرید به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهد.

جالب است بدانید طبق توافق صورت گرفته میان دولت کبک و کشورهای سوئد، نروژ، لوکزامبورگ، یونان، پرتغال، فنلاند، دانمارک و بلژیک، دانشجویان این کشورها می‌توانند با استفاده از بورسیه‌ی تحصیلی از بیمه‌ی سلامت این استان بهره مند شوند البته این تفاهم نامه به صورت دوجانبه است.

در این مقاله شما را با انواع و شرایط بیمه‌ی دانشجویی در کانادا آشنا ساختیم شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص دریافت ویزا و اقامت کشور کانادا با شماره‌های زیر تماس حاصل کنید.

بیمه درمانی برای دانشجویان کانادایی