شرایط اقامت موقت کانادا

شما در شرایط اقامت موقت کانادا هنوز در لیست شهروند قرار نگرفته اید بنابراین حقوق و حقوق شما به اندازه یک شرایط موقت بررسی می شود. در طول اقامت موقت کانادا در صورتی که اشتباه کنید و یا کاری خلاف قانون اقامت موقت کانادا داشته باشید قطعا دچار مشکل می شوید و در این راستا بهتر است دقت لازم را داشته باشید.

اداره مهاجرت کانادا در جدیدترین اخبار خود اعلام کرد که متقاضیان که درخواست شرایط  اقامت موقت کانادا می بایست درخواست خود را به صورت آنلاین اعلام کنند. این قانون از ابتدای ماه جولای اجرا شد و شامل حال افرادی است که با اهداف کار، تحصیل و اخذ اقامت موقت قصد مهاجرت به کانادا را دارند. در جدیدترین قانون ۲۰۲۰ از سوی اداره مهاجرت افرادی که دارای معلولیت هستند و شرایط تکمیل فرم آنلاین ندارند، یک سری روش های حمایتی اعلام شده است و می توانند از فرم های کاغذی استفاده کنند.

شرایط اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای اقامت موقت (TRV) سند رسمی است که توسط یک دفتر ویزا صادر شده و در گذرنامه شخص قرار می گیرد تا نشان دهد که آنها شرایط ورود را به عنوان اقامت موقت برآورد کرده اند. برگزاری TRV تضمین کننده ورود شما نیست. پذیرش اتباع خارجی به عنوان اقامتگاه موقت یک امتیاز است و نه یک حق.

شرایط اقامت موقت برای کانادا

اقامت موقت یک تبعه خارجی است که به طور قانونی وارد می شود. یک فرد خارجی می تواند یک توریست، دانشجو، کارگر یا دارنده اجازه موقت است که به این کشور وارد می شود. فقط اتباع خارجی می توانند از دولت کانادا اقامت موقت را دریافت کنند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان و مشاوره رایگان انواع روش های مهاجرت با ما تماس بگیرید

افراد مناسب برای دریافت اقامت موقت

تمامی افراد مهاجر و پناهنده و شهروندان می توانند تحت این برنامه قرار بگیرند و این برنامه به چند زیر گروه تقسیم می شود:

• افرادی با ویزاهای اقامت موقت
• دانشجویان بین المللی
• افرادی با مجوزهای الکترونیکی برای سفر
• کارگرانی با اجازه اقامت موقت
• شهروندان با مجوز اقامت موقت

دلیل موجه برای سفر به کانادا

اگر دلیل موجهی برای سفر را نداشته باشید، در این صورت دولت برای اجازه اقامت موقت را صادر خواهد کرد. دلایل شما برای اقامت موقت در باید به قدری موجه باشد که بتوانید حداقل اجازه اقامت موقت را دریافت کنید حتی اگر دولت تمایل به صدور اجازه موقت نداشته باشد. لازم است که دلیل خود را منطقی تر به آن ها نشان دهید تا در نهایت بتوانید این مجوز را کسب کنید. هیچ تضمینی نیست که بتوانید اجازه اقامت موقت را دریافت کنید.

نحوه درخواست اجازه اقامت موقت

اگر برای سفر با مجوز الکترونیکی مجوز لازم را داشته باشید و درخواست شما رد شده باشد، در این صورت ممکن است اجازه موقت را دریافت کنید و این قضیه به ماهیت و شرایط عدم پذیرش و دلیل سفر شما بستگی دارد. اداره ویزا کشور یا منطقه شما ممکن است درخواست خود را برای اجازه اقامت موقت داشته باشد. لازم است که با این دفتر تماس بگیرید و درخواست خود را برای اجازه اقامت کانادا به این دفتر ارسال کنید.

نکات اخذ اقامت موقت کانادا ۲۰۲۰

اگر این چنین شرایطی داشته باشید در این صورت لازم است که مدارک خود را به دولت تسلیم کنید تا دلایل رد شدن شما نسبت به ورود را برای شما توضیح دهد. ممکن است مجبور شوید در یک مصاحبه شرکت کنید تا یک افسر بتواند درخواست شما را ارزیابی کند.

اقامت موقت در کانادا

مدت زمان اقامت

اجازه اقامت موقت معمولاً برای مدت زمان بازدید شما از کانادا صادر می شود- مثلاً ۱ هفته برای شرکت در کنفرانس شما باید تا تاریخ انقضا مجوز کانادا را ترک کنید یا قبل از انقضای فعلی خود مجوز جدید بگیرید. این مجوز ممکن است در هر زمان توسط یک افسر لغو شود. پس از ترک کانادا، مجوز دیگر معتبر نیست، مگر اینکه به طور خاص مجاز به ترک و ورود مجدد شوید.

هزینه اجازه اقامت موقت

برای تأمین هزینه پردازش درخواست خود برای اجازه موقت باید هزینه ای (۲۰۰ دلار) پرداخت کنید. در صورت عدم پذیرش مجوز، هزینه بازپرداخت نخواهد شد.

جرائم کیفری و اجازه موقت

اگر جرائمی مانند رانندگی یا مصرف مواد مخدر یا مصرف الکل را داشته باشید در این صورت دولت ممکن است که اجازه اقامت موقت را برای شما صادر نکند.

افراد نامناسب برای کسب اجازه اقامت موقت کانادا

• افراد رد شده از طرف اداره مهاجرت
• افراد رد شده برای کسب اجازه اقامت و دائم
• افراد رد شده برای ویزای اقامت موقت کانادا
• افراد رد شده برای سفر به کانادا با مجوز الکترونیکی
• افراد رد شده از طرف دولت کانادا (PDE)

حوزه اختیارات افسران نسبت به صدور اجازه اقامت موقت کانادا

در برخی موارد، با این وجود، یک افسر می تواند TRP صادر کند تا شخصی که غیر قابل قبول است. یا کسی که الزامات IRPA را برآورده نکند، نسبت به اجازه موقت کانادا مجوزهای لازم را صادر می کند و اقامت شما در کانادا توجیه لازم را خواهد داشت. گزینه TRP ها به افسران این امکان را می دهند تا ضمن حفظ سلامت و امنیت کانادایی ها، اهداف IRPA را برای تحقق تعهدات اجتماعی، بشر دوستانه و اقتصادی کانادا برآورده کنند.

ویزاهای اقامت موقت

اگر یک تیغه خارجی الزامات قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان (IRPA) را رعایت کند و قابل قبول باشد، یک افسر مهاجرت می تواند به ازای زیر بخش ((۱) A11 یک فرم TRV صادر کند و در قالب یک سند رسمی قرار داده شده در گذرنامه فرد، تاریخ انقضا یک TRV تاریخی است که از ویزا باید برای ورود به بندر ورودی (POE) استفاده شود و به دنبال پذیرش در کانادا باشد. اجازه اقامت موقت ورود به کانادا را تضمین نمی کند و همچنین اقامت موقت را در کانادا اعطا نمی کند.

به محض ورود به یک مرکز پناهندگی در کانادا، اتباع خارجی موظفند به آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) گزارش دهند. طبق بند (b) (1) A20 )، برای اقامت موقت، هر اتباع خارجی که به دنبال ورود به کانادا است باید تصدیق کند که ویزای مورد نیاز مقررات مهاجرت و حمایت از پناهندگان (IRPR) را در اختیار دارند و تا پایان سال کشور را ترک می کنند. اتباع خارجی باید یک افسر خدمات مرزی CBSA را راضی کنند که آنها توانایی و تمایل به ترک کانادا در پایان مدت اقامت خود را دارند. ساکنان موقت ممکن است تحت شرایط خاص، درخواست تغییر یا گسترش وضعیت خود در کانادا دهند.