شرایط دریافت ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

آشنایی با شرایط دریافت ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا ممکن است در ظاهر سخت و پیچیده به نظر برسد اما شما به راحتی با دانستن نکات مهم درباره اخذ ویزای کانادا می‌توانید در کمال آرامش کارتان را پیش ببرید.

همانطور که میدانید ویزای کشور کانادا انواع مختلفی داشته که برای دریافت هرکدام باید شرایط و مدارک خاصی به سفارت ارائه دهید کاربران همواره سؤالات زیادی درباره شرایط دریافت ویزای کانادا و زمان پاسخگویی به درخواست آنها از سوی سفارت دارند که در این مقاله سعی می‌کنیم به مهم‌ترین آنها پاسخ مناسب و شایسته بدهیم همراه ما باشید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

لازم است اصل پاسپورت قدیم و جدید به همراه یک قطعه عکس ۳.۵*۴.۵ ارائه کرده همچنین شماسنامه، کارت ملی و سند رسمی ازدواج باید به انگلیسی ترجمه شده باشند.

بعد انجام مراحل بالا فرم‌های اطلاعات فردی و خانوادگی باید تکمیل گردد.

داشتن نامه تمکن مالی به همراه پرینت حساب بانکی (ترجمه شده به زبان انگلیسی) برای دریافت ویزای توریستی کانادا ضروری است و سند ملک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. سایر مدارک مهم برای اخذ ویزا به شرح زیر است:

مدارک شغلی + ترجمه رسمی برای صاحبین مشاغل، جواز کسب، روزنامه رسمی، آگهی تغییرات شرکت و برای کارمندان، نامه اشتغال به کار (ذکر تاریخ اشتغال به کار، سمت و حقوق دریافتی ماهیانه الزامی می‌باشد) به همراه فیش حقوقی ۳ ماه آخر و برای بازنشستگان، ارائه حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی الزامی می‌باشد.

رزرو بلیط و رزرو هتل و یا دعوتنامه به همراه مدارک اقامتی دعوت‌کننده (اسکن PR یا پاسپورت+مدارک مالی) و مدارک اثبات خویشاوندی با شخص دعوت‌کننده؛

این مطلب را از دست ندهید   اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

نکات مهم:

افراد متأهل، مطلقه یا دارای فرزند ملزم به ارائه اسناد به همراه ترجمه انگلیسی بوده همچنین ترجمه پایان خدمت سربازی برای آقایان اختیاری است.

همچنین همراه مدارک مذکور، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان به همراه ترجمه رسمی باید به سفارت ارائه شود.

برای دریافت ویزای کار کانادا چه مدارکی لازم است؟

  1. شناسنامه؛
  2. پاسپورت معتبر برای خروج و ورود مجدد به کشور مبدأ؛
  3. دو عکس پاسپورتی از شخص متقاضی و همراهان؛
  4. کپی از پیشنهاد رسمی دعوت به کار یا قردارد بین کارفرما و شخص متقاضی؛
  5. کپی از تائیدیه نامه “مرکز خدمات کانادا؛”
  6. پرداخت هزینه تشکیل پرونده برای دریافت ویزای کار؛

شایان ذکر است افراد هنگام ورود به کشور کانادا باید پاسپورت معتبر و ویزای ورود به کانادا برای شخص متقاضی و همراهان، کپی از پیشنهاد دعوت به کار، کپی تائیدیه از مرکز خدمات کانادا، ویزای کار صادره شده از طرف اداره مهاجرت کانادا و کلیه مدارک کاری و تحصیلی همراه داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نکته: قبل انجام اقدامات لازم برای دریافت ویزای کانادا حتماً شرایط اخذ آن را از طریق سایت سفارت کانادا مطالعه کرده تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. همچنین مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

اصل پاسپورت‌های جدید و قدیمی (۱۰ سال اخیر) (امضا شده)، یک قطعه عکس ۳٫۵ * ۴٫۵، ترجمه رسمی شناسنامه و کارت ملی، تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی، نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل دلار کانادا، رزرو بلیط و رزرو هتل، مدرک زبان ILETS، نامه بانک از کانادا در صورتی که پول‌تان را به کانادا فرستاده‌اید، ترجمه سند ملکی و گردش حساب ۴ ماهه ساپورت‌کننده مالی، فیش واریزی تحصیلی، ترجمه آخرین مدرک تحصیلی به علاوه‌ی ریز نمرات، گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای ۱۸ سال و نامه پذیرش دانشگاه.

این مطلب را از دست ندهید   ریجکت شدن ویزای کانادا

چه مواردی باعث ابطال ویزای تحصیلی کانادا می‌شود؟

ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که قصد اتمام دوره آموزشی در مدت کمتر از ۶ ماه دارند صادر نشده همچنین اعضای خانواده نماینده خارجی در کانادا یا نیروهای مسلح و کارمندان وزارت دفاع مشمول دریافت ویزای تحصیلی کانادا نخواهند شد.

نکته آخر اینکه برای دریافت ویزای کار کانادا باید مأمور سفارت را متقاعد کنید که بعد اتمام مدت زمان اقامت حتماً از کشور کانادا خارج شده همچنین نشان دهید که از تمکن مالی برخوردار هستید.

باید در طول مدت اقامت به قوانین کانادا احترام گذاشته و نشان دهید که از سلامت کافی برخوردار هستید.