شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

معیار شرایط ورود به دانشگاه‌های کانادا چیست؟

شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا اگر علاقه مند به ادامه تحصیل در در کشور کانادا به عنوان دانشجوی بین الملل هستید، در این مقاله برای کمک به ساده کردن روند ارسال درخواست و پذیرش به توضیح الزامات تحصیلی برای دانشجویان خارجی در کانادا پرداخته‌ایم؛ البته توجه داشته باشید که ما تنها شرایط عمومی و مشترک دانشگاه‌ها را عنوان کرده و برای اطلاع دقیق‌تر از این موضوع باید با مؤسسات مجاز مهاجرتی مشورت نمایید.

مراحل شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید

انتخاب رشته تحصیلی مناسب می‌تواند اولین قدم برای شروع تحصیل در کانادا باشد، علاوه بر این چون تقریباً همه مدارک دانشگاهی در کانادا به زبان انگلیسی تدریس شده شما به عنوان دانشجوی بین الملل در هر مقطعی باید مدرک زبان معتبر ارائه بدهید، البته در برخی از رشته‌ها یا شهرهای کانادا زبان اصلی فرانسوی می‌باشد؛ در هر صورت کانادا به دلیل داشتن رشته‌های متنوعی از جمله برنامه‌های علوم انسانی، تجاری و علمی در سطح بین المللی شهرت دارد.

تهیه مقاله

از جمله مدارک اساسی که مورد نیاز همه دانشگاه‌هاست، انگیزه نامه، توصیه نامه و سابقه کارهای قبلی در صورت نیاز است، دانشگاه‌ها همچنین از شما اسنادی جهت اثبات مطالعات تکمیلی انجام شده در دانشگاه قبلی را درخواست می‌نمایند.

البته اگر به عنوان دانشجوی مقطع ارشد درحال تحصیل هستید و به همین علت نمی‌توانید مدارک دوره کارشناسی خود را ارائه دهید، می‌توانید فعلاً مدارک دوره متوسطه خود را در پرونده قرار دهید سپس با کمک یک فرد با تجربه این مسئله را در درخواست خود قید نموده و مدارکی ارائه دهید.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط تحصیل در کانادا

شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا ویژه

بسته به دانشگاه، مستندات خاصی جهت تأیید پذیرش شما لازم است، لذا برای اطلاع از شرایط خاص پذیرش همیشه با مؤسسات مهاجرتی آگاه به قوانین دانشگاه‌ها مشورت کنید و با توجه به شرایط هر دانشگاه تصمیم به ارسال روزمه نمایید.

ارسال درخواست پذیرش مناسب

ارسال دخواست برای اکثر رشته‌های دانشگاه‌های کانادا از طریق سیستم آنلاین امکان پذیر بوده اما دسترسی به فرم‌های درخواست از طریق وب سایت‌های خاص دانشگاه تنها در زمان و شرایط خاصی ممکن است همچنین اغلب در زمان درخواست مبلغی را به عنوان هزینه ثبت نام دریافت نموده که این می‌تواند برای دانشجویان ایرانی مشکل باشد.

نهایتاً پس از تکمیل فرم درخواست به صورت مستقل یا از طریق مؤسسات مهاجرتی، مدارک لازم را ضمیمه کرده و همراه فرم برای دانشگاه مقصد ارسال نمایید.

مدت زمان انتظار بعد از ارسال درخواست

نتایج پذیرش اغلب تا پایان بهار اعلام می‌شود؛ پس از تأیید شدن دانشجوی بین الملل، اگرقصد تحصیل در دانشگاه خصوصی داشته باشید، معمولاً از شما خواسته می‌شود شهریه ترم اول را بپردازید.

دانشگاه‌های دولتی معمولاً پس از این زمان نامه رسمی پذیرش، تأیید پذیرش برای گرفتن ویزا و سایر اطلاعات عملی در مورد تحصیل در خارج از کشور در کانادا را برای شما ارسال می‌کند.

درخواست ویزا و شرایط ورود به دانشگاه‌ کانادا

چنانچه با درخواست تحصیل شما در دانشگاه کانادا موافقت گردیده، ضروریست روند درخواست ویزا را در اسرع وقت آغاز کنید. از آنجا که این روند می‌تواند شصت روز طول بکشد و به چندین سند مهم نیاز دارد بهتر است در زودترین زمان ممکن انجام شود؛ درغیر این صورت بدون داشتن ویزای دانشجویی حق ورود به کانادا را نخواهید داشت و پذیرش شما از سوی دانشگاه لغو می‌گردد.

این مطلب را از دست ندهید   مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

وارد کانادا شوید

بعد از اینکه در دانشگاه پذیرش شده همچنین ویزای لازم را دریافت نموده‌اید، می‌توانید بدون هیچ مشکلی جهت ادامه تحصیل به این کشور وارد شوید؛ البته ضروریست به مسائل دیگری همچون هزینه‌های زندگی در کانادا تهیه محل مناسب برای اسکان نیز فکرکنید تا زمان شروع دچار مشکلات متعدد نگردید.

اگر با قوانین مهاجرتی دولت کانادا برای دانشجویان بین الملل آشنایی کافی ندارید، جهت جلوگیری از ایجاد مسائل بیشتر، بهتراست قبل از هر اقدامی با مؤسسات مجاز مهاجرتی در این خصوص مشورت نموده یا از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرد.