دعوتنامه جدید انتخابات اکسپرس اینتری

دعوتنامه جدید انتخابات اکسپرس اینتری

صدور دعوتنامه های جدید در آخرین انتخابات اکسپرس اینتری

دولت کانادا در انتخابات اخیر متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری فدرال در روز دوشنبه مورخه ۲۹ اکتبر ۲۰۱۸،صدور تعداد ۳۹۰۰ دعوتنامه جهت اقدام برای اقامت دائم کانادا را ابقاء نمود.

حداقل نمره مورد قبول جهت صدور دعوتنامه در این انتخابات، ۴۴۲ بوده که نسبت به دوره قبل (۱۵ اکتبر گذشته) افزایش ۲ نمره ای را نشان می دهد.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) از قانون tie-break در این قرعه کشی استفاده کرد. تاریخ و زمان استفاده در این قانون ۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ در ساعت ۶:۰۹:۰۴ UTC بود. این بدان معنی است که تمام نامزدها با نمره CRS بالاتر از ۴۴۲ و همچنین نامزدهای با نمرات ۴۴۲ که پروفایل خود را قبل از این تاریخ و زمان مشخص شده ارسال کرده اند، در این دوره دعوتنامه دریافت کرده اند.

این دوره دعوت ، دعوتنامه جدید انتخابات اکسپرس اینتری تعداد ITA های صادر شده در سال جاری را به ۷۴،۲۰۰ رساند. این عدد  ۷۷۸ دعوتنامه کمتر از زمان مشابه در سال ۲۰۱۷ می باشد. در آن زمان ۷۴،۹۷۸ ITA صادر شده بود.

اسکیل ورکر کانادا

هدف پذیرش IRCC برای سال ۲۰۱۷، ۷۱،۷۰۰ نفر از متقاضیان اقامت دائم جدید بوده است. این گروه هدف خود را در سال ۲۰۱۸ برای ۷۴،۹۰۰ و در سال ۲۰۱۹ ۸۱،۴۰۰ در طول برنامه مهاجرت چند ساله کانادا تثبیت کرده است.

راه هایی برای بهبود نمره CRS شما وجود دارد، از جمله نامزدی استانی (نیروی متخصص استانی) که به ۶۰۰ امتیاز اضافی CRS می رسد.

اکثر استانها و قلمروهای کانادایی دارای برنامه نامزدی استانی (PNP) هستند که به آنها اجازه می دهد تعداد معدودی از مهاجران را برای اقامت دائم کانادا تعیین کند. هر PNP دارای حداقل یک برنامه اسکیل ورکر است که به سیستم ورودی اکسپرس اینتری مرتبط است.

این مطلب را از دست ندهید   انتخابات اکسپرس اینتری

در سیستم اکسپرس اینتری پروفایل نامزدها در سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا مدیریت می شوند: نیروی متخصص کانادا (اسکیل ورکر فدرال)، نیروی ماهر فدرال و تجربه / تحصیل کانادایی.

انتخابات این دوره کمتر از دو هفته پس از انتخابات ۱۵ اکتبر انجام شده است. این چهارمین بار از ۵ سپتامبر است که اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا ۳۹۰۰ دعوت نامه برای درخواست (ITA) صادر کرده است.

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری یک فرآیند الکترونیکی بوده که دولت فدرال، دولت های استانی و کارفرمایان در آن دخیل هستند. سیستم اکسپرس اینتری پروفایل نامزدها را در سه دسته اصلی مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا مدیریت می نماید: نیروی متخصص فدرال (اسکیل ورکر کانادا)، نیروی ماهر فدرال و تجربه / تحصیل کانادایی.

نامزدها بر اساس نمره CRS خود رتبه بندی می شوند که بر مبنای عوامل مختلفی همچون: تجربه کار، تحصیلات، سن و نیز مهارت در دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسه می باشد.

نامزدهایی که بالاترین رتبه را کسب می کنند، دعوتنامه را از طریق دوره های انتخاباتی دریافت می کنند.

مقالات مرتبط :

اخذ پاسپورت کانادایی

جدیدترین برنامه مهاجرت استانی انتاریو