قوانین و مقررات کانادا

قوانین و مقررات کانادا

آشنایی با قوانین و مقررات کانادا

قوانین و مقررات کانادا دارای دموکراسی پارلمانی و سیستم فدرال بوده و دارای سلطنت مشروطه است. به این معنی که ملکه الیزابت رئیس دولت است ، اگرچه اختیارات وی در دولت محدود است و او فقط یک چهره سرشناس محسوب می شود.

مقدمه:

کانادا کشوری پهناور و دارای تفاوت های فرهنگی قابل توجه در مناطق مختلف خود است. در سال ۱۸۶۷ مستقل شد و در سال ۱۹۸۲ روابط استعماری خود را با انگلیس قطع کرد. با این حال ، کانادا به عنوان عضوی از کشورهای مشترک المنافع ارتباطات خود را با سلطنت حفظ می کند.

کانادا کشوری با تابعیت دوگانه است (کانادایی فرانسوی و کانادایی انگلیسی) که ریشه در فتح انگلیس در مستعمره فرانسه (حدود کبک و انتاریو) در سال ۱۷۶۰ دارد. این میراث دوگانه بر مسائل سیاسی و اجتماعی مربوط به کشور حاکم است و تا حدی مردم خود را دو قطبی کرده است. جامعه فرانسوی زبان به شدت از ریشه های فرهنگی و زبان خود دفاع می کنند و در برابر جذب مقاوم هستند.

زبان در کانادا:

زبانهای رسمی که در کانادا صحبت می شوند انگلیسی و فرانسه هستند؛ اگرچه انگلیسی زبانان بسیار بیشتر از فرانسه هستند.

بیش از ۶۰ زبان بومی در سراسر کشور وجود دارد ، از Algonquin Cree گرفته تا Inuit.

جامعه و فرهنگ کانادا:

دین و اعتقادات قوانین و مقررات کانادا :

طیف گسترده ای از گروه ها و عقاید را در بر می گیرد. مسیحیت بزرگترین دین در کانادا است و کاتولیک های روم بیشترین پیروان را دارند. پس از مسیحیان که ۶۷.۳٪ از جمعیت را در سال ۲۰۱۱ نشان می دهند، افراد بی دین با ۲۳.۹٪ از کل جمعیت را تشکیل می دهند. سایر آیین ها شامل مسلمانان (۳.۲٪) ، هندوها (۱.۵٪) ، سیک ها (۱.۴٪) ، بوداییان (۱.۱٪) و یهودیان (۱.۰٪) است. نرخ پایبندی مذهبی به طور پیوسته در حال کاهش است. مقدمه منشور حقوق و آزادی کانادا اشاره به خدا دارد. پادشاه عنوان “مدافع ایمان” را یدک می کشد. با این حال، کانادا هیچ مذهب رسمی ندارد و حمایت از کثرت گرایی مذهبی و آزادی مذهب بخش مهمی از فرهنگ سیاسی کانادا است.

این مطلب را از دست ندهید   اخذ پذیرش کالج GLCT تورنتو

جشن های بزرگ / جشن های سکولار:

روزهای بزرگداشت ملی در کانادا عبارتند از: روز سال نو (اول ژانویه)، جمعه خوب (دو روز قبل از یکشنبه عید پاک)، دوشنبه عید پاک، روز ویکتوریا (دوشنبه گذشته قبل از ۲۵ مه)، روز کانادا (۱ ژوئیه)، روز کارگر ( دوشنبه اول سپتامبر)، روز شکرگذاری (دوشنبه دوم اکتبر)، روز یادبود (۱۱ نوامبر)، روز کریسمس و روز بوکس (۲۵ و ۲۶ دسامبر).

غذا:

کانادا دارای میراث غنی کشاورزی و مزرعه داری در زمینه تولید محصولات غذایی و دامی است. آنها به عنوان “بزرگ خواران” به ویژه گوشت طبقه بندی می شوند.

به طور سنتی اکثر خانواده ها روزانه سه وعده غذایی دارند که شامل صبحانه ، ناهار و وعده غذایی اصلی شام روزانه است که عصرانه خورده می شود.

کانادا دارای جمعیت قومی زیاد و متنوعی است که در سرتاسر کشور پخش شده است ، به طوری که تنوع قابل توجهی در وعده های غذایی و غذاهای سنتی وجود دارد.

غذاهای مشهور در کانادا عبارتند از: “پوتین” که از کبک نشأت می گیرد و شامل سیب زمینی سرخ کرده و پنیر با گوشت قهوه ای است. بیکن “peameal” کانادایی که از کمر خوک می آید و در آرد ذرت قرار گرفته است. شربت افرا نیز به همراه دونات ، تارت کره و پنکیک مورد علاقه بسیاری است.

نکته: عموما” قوانین و مقررات در کانادا در حوزه های گوناگون، در استان های ۱۰ گانه و ۳ قلمرو کانادا، تا اندازه ای می تواند متفاوت باشد. ولی بصورت کلی، قوانین و مقررات در کانادا بشرح زیر قابل بررسی و ارائه می باشند.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط اخذ بیمه‌ی دانشجویی در کانادا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سه =