مدت ویزای توریستی کانادا

مدت ویزای توریستی کانادا

مدت زمان ویزای توریستی کانادا

مدت ویزای توریستی کانادا از جمله کشورهای مهاجر پذیر و پیشرفته دنیا محسوب شده که هر ساله تعداد زیادی گردشگر خارجی از سرتاسر دنیا برای بازدید از مناظر طبیعی، فرهنگی و تاریخی این کشور به آن سفر می‌کنند. اما سؤال اصلی این است که ویزای توریستی کانادا چگونه صادر شده و چه شرایطی برای دریافت آن وجود دارد؟

همانطور که میدانید کشور کانادا در ایران سفارت نداشته و متقاضیان برای انجام امور مربوط به مصاحبه و انگشت نگاری باید به کشور سومی سفر کنند.

کشورهایی مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و جمهوری آذربایجان امور مربوط به ویزای کانادا را انجام می‌دهند. لازم به ذکر است ویزای توریستی از جمله مرسوم‌ترین ویزاهای کشور کانادا محسوب شده و مراحل اقدام برای دریافت آن از حساسیت بالایی برخوردار است.

شرایط عمومی دریافت ویزای توریستی کانادا

قبل اقدام جهت دریافت ویزای این کشور لازم است تا اطلاعاتی درباره‌ی آن بدانید.

کشور کانادا در قاره‌ی آمریکای شمالی و نزدیک قطب شمال واقع شده و از سه قلمرو و ۱۰ استان (ایالت) تشکیل شده است. جالب است بدانید کانادا دومین کشور جهان از نظر وسعت محسوب شده و به سه اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی دسترسی دارد.

یکی از نزدیک‌ترین همسایگان کانادا ایالت متحده آمریکا بوده و این کشور توسط دولت‌های جداگانه‌ای اداره می‌شود که همگی زیر نظر دولت فدرال قرار می‌گیرند.

پر جمعیت‌ترین شهرهای کانادا عبارتند از: تورنتو، مونترال و ونکوور همچنین پایتخت این کشور اتاوا است واحد پول این کشور دلار است که نسبت به دلار آمریکا از ارزش کمتری برخوردار است.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه دریافت ویزای دانشجویی

مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کانادا

آبشار نیاگارا

بزرگ‌ترین آبشار دنیا و نزدیک مرز آمریکا و کانادا قرار دارد فاصله این آبشار تا شهر تورنتو یک ساعت بوده و ارتفاع آن حدود ۵۷ متر است.

پارک ملی بنف

پارک بنف جزء زیباترین مناطق گردشگری کانادا محسوب شده و در مرکز کوه‌های راکی قرار دارد. این پارک در زمستان میزبان مسابقات ورزشی از جمله اسکی بوده و دریاچه لوئیز داخل آن قرار دارد.

برج سیان تورنتو

برج CN تورنتو شامل امکانات تفریحی و ۳۶۰ رستوران مختلف است همچنین ارتفاع این سازه چیزی حدود ۵۵۳ متر سات و از بالای آن کل شهر تورنتو قابل دیدن است.

نور پردازی زیبای برج سیان در شب آن را به یکی از مکان‌های جذاب و دیدنی برای گردشگران تبدیل کرده است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا

جالب است بدانید سالیانه افراد زیادی به دلیل نقص مدارک از سوی سفارت کانادا ریجکت (عدم پذیرش) می‌شوند پس توصیه‌ی ما این است که هنگام تکمیل و ارائه مورد نظر دقت فراوان داشته تا با مشکل مواجه نشوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

پاسپورت معتبر متقاضی اصلی و یا سایر متقاضیان و همراهان، ترجمه شناسنامه تمامی متقاضیان به صورت جداگانه، تکمیل فرم مورد نظر جهت درخواست ویزا Application form، ارائه عکس تمام رنگی ۳*۴ با زمینه سفید به همراه نامه تمکن مالی (Bank Statement) ترجمه شده به زبان انگلیسی، گردش مالی ۳ ماه آخر متقاضیان، ارائه دعوت نامه معتبر در صورت امکان و مدارک و بلیط های رفت و برگشت و رزرو محل اسکان.

این مطلب را از دست ندهید   سفر در زمان تحصیل

مدت درخواست ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در شرایط خاصی صادر شده که در برخی از فصول سال به دلیل حجم بالای درخواست‌ها امکان جابجایی آن وجود دارد متقاضیان دریافت ویزای توریستی کانادا ابتدا باید از سفارت این کشور وقت گرفته سپس در زمان تعیین شده مدارک مذکور را به سفارت تحویل و منتظر دریافت جواب باشند.

معمولاً زمان موردنیاز برای دریافت ویزای توریستی حدود ۱۳۳ روز و اغلب در سه ماه انجام می‌شود.

تمدید ویزای توریستی چگونه انجام می‌شود؟

تمدید ویزای توریستی کانادا از ارزش زیادی برخوردار بوده و به ۲ روش انجام می‌شود. روش اول تمدید به سبک تک ورودی (single entry) و روش دوم multiple entry است که برای ویزاهای بلند مدت استفاده می‌شود.

متقاضیانی که درخواست ویزای مولتیپل می‌دهند مدت اقامت آن‌ها به میزان اعتبار پاسپورتشان تعیین می‌شود.

کشور کانادا محدودیت‌هایی برای اقامت در این کشور در نظر گرفته که به موجب آن افراد تنها ۶ ماه مجوز حضور در خاک این کشور دارند.

مدت زمان ویزای توریستی برای ایرانیان ۵ سال بوده و پس از این مدت باید نسبت به تمدید آن اقدام کرد از طرفی متقاضیانی که چند بار درخواست ویزای سینگل کانادا داده‌اند قابلیت استفاده از ویزای مولتی پل این کشور را دارند.