مشاغل پر درآمد کانادا

مشاغل پر درآمد کانادا

مشاغل پردرآمد در کانادا کدام است؟

مشاغل پر درآمد کانادا کشور کانادا هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی را به لطف تعداد زیادی از مدرک تحصیلی انگلیسی، اقتصاد خوب توسعه یافته، سطح زندگی بالا و فرصت‌های شغلی بیشمار، جذب می‌کند؛ در ادامه قصد داریم در مورد بهترین شغل‌ها در کانادا، همچنین شغل‌های پردرآمد و اینکه چه دانشگاه‌هایی بهترین فرصت‌های شغلی را به دانشجویان بین الملل ارائه می‌دهند، صحبت خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که مطرح کردن برخی رشته‌ها به عنوان رشته‌های پول ساز در کانادا بدین معنا نیست که دیگر رشته‌های تحصیلی درآمد خوبی در کانادا ندارند، بلکه شما می‌توانید در سایر زمینه‌های کاری نیز درآمد بالایی داشته باشید، به خصوص پس از کسب تجربه و پیشروی در سمتهای مدیریتی یا اداری.

رشته‌های پول ساز مشاغل پر درآمد کانادا

شما با داشتن مدرک دندانپزشکی، پرستاری، حقوق، رشته‌ای فنی مهندسی مانند برق و کامپیوتر و همچنین شرکت در دوره‌های کسب و کار، در آینده به درآمد بالایی در کانادا برسید البته اگر بتوانید همزمان با تحصیل تجربه و مهارت کافی را در رشته تحصیلی خود بدست آورید.

۱۰ بهترین شغل برتر در کانادا

توصیف ‘بهترین شغل’ واقعاً دشوار است، زیرا اغلب به علایق، مهارت‌ها و اولویت‌های شخصی شما بستگی دارد. اما اگر مشاغل را بر اساس حقوق متوسط، رشد اشتغال و چشم انداز آینده رتبه بندی کنید می‌توانید لیستی از مشاغل عالی بدست آورید.

این همان کاری است که تجارت کانادا هر ساله انجام می‌دهد و هرساله مشاغل دارای رتبه بالا در کانادا را معرفی می‌نماید؛ برترین مشاغل کانادایی طبق اعلام این موسسه در سال ۲۰۲۰ عبارتند از:

این مطلب را از دست ندهید   کارت اقامت دائم کانادا

پزشک متخصص – ۱۰۴،۰۰۰ CAD / سال، دندانپزشک – ۹۳،۶۰۰ CAD / سال، خدمات – ۱۱۴،۰۰۰ CAD / سال، برق وسیستم های برق – ۸۶،۰۰۰ CAD / سال، سرپرست معدن و استخراج معدن – ۸۳،۲۰۰ CAD / سال، ناظر لوله کشی – ۸۱،۰۰۰ CAD / سال، مهندسی کامپیوتر- ۱۰۶،۰۰۰ CAD / سال، مدیر تحقیقات علمی – ۱۰۲،۰۰۰ CAD / سال، مدیر روابط عمومی – ۱۱۰،۰۰۰ CAD / سال، مدیریت پروژه ساخت و ساز – ۸۳،۰۰۰ CAD / سال

بالاترین مشاغل پر درآمد کانادا با حقوق

جای تعجب نیست که برخی از مشاغل با بالاترین درآمد در کانادا نیز در بین ۱۰ شغل برتر قرار دارند، زیرا حقوق و دستمزد یک عامل بسیار مهم در رتبه بندی است. اما این تنها عامل مهم نیست، در اینجا براساس داده‌های وب سایت ویزا کانادا، ۲ شغل پردرآمد در کانادا ذکر شده است:

رشته پزشکی با درآمد سالانه بیش از ۱۵۰،۰۰۰ دلار و رشته وکالت با درآمدی حدود ۱۳۵،۰۰۰ CAD در سال رتبه نخست را بین رشته‌های دیگر بدست آورده‌اند.

همانطور که مشاهده می‌کنید، بر اساس داده‌های مربوط به تجارت کانادا و داده‌های مبتنی بر داده‌های ویزای کانادا، بین حقوق و دستمزد تفاوت‌هایی وجود دارد. مشاغل پر درآمد کانادا این معمولاً به این دلیل اتفاق می افتد که میانگین آن براساس اطلاعات مربوط به مشاغل / کارمندان مناطق مختلف محاسبه می‌شود.

حتی اگر داده‌های مربوط به هر منطقه مورد توجه قرار گیرد، نمی‌توانید از تک تک کارمندان اطلاعات دریافت کنید. همچنین عوامل دیگری نیز وجود دارد که بر میزان درآمد شما تأثیر می‌گذارد، مانند نوع مدرک (های) شما، تجربه کار در این زمینه و غیره.

این مطلب را از دست ندهید   اسکیل ورکر استان آلبرتا

دانشگاه‌های کانادا با بالاترین اشتغال فارغ التحصیل

اعتبار دانشگاه اگر شما را برای بازار کار آماده نکند معنی چندانی نخواهد داشت. خوشبختانه، دانشگاه‌های کانادا می‌دانند که آموزش مهارت‌های مربوطه به دانشجویان چقدر مهم است لذا در جهت آموزش مهارت‌های کاربردی بسیار تلاش نموده‌اند.

بر اساس داده‌های مربوط به رتبه جهانی اشتغال پذیری دانشگاه جهانی ۲۰۲۰، در اینجا بهترین مؤسسات آموزش عالی در کانادا مطرح می‌کنیم:

دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه مونترال، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه مک مک استر.