مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

آیا می‌توان از طریق تحصیل فرزند مهاجرت کرد؟

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند یکی از موضوعات مهم برای والدین مهاجرت از طریق تحصیل فرزندان خود است که داشتن مدرک زبان انگلیسی و محدودیت‌های سنی از ویژگی‌های مهم این نوع از مهاجرت محسوب می‌شود. در این مقاله به روش‌های موجود برای اخذ اقامت از طریق تحصیل پرداخته می‌شود.

امکان تحصیل برای فرزندان به خودی خود موجب اقامت والدین نشده، والدین باید از راه‌های دیگر نسبت به دریافت ویزا و اقامت دائم اقدام نمایند البته طبق قوانین کانادا فرزند پس از مدتی می‌تواند از طریق طرح اسپانسر شیپ نسبت به اخذ ویزا و تابعیت والدین خود اقدام نماید.

اقامت والدین از طریق تحصیل فرزندان چه شرایطی دارد؟

خانواده از تمکن مالی برخوردار بوده و سن فرزندان آنها بین ۶-۱۸ سال باشد همچنین قبل دریافت ویزا حتماً از موسسه یا کالج معتبر کانادا پذیرش گرفته باشد.

طبق قوانین کشور کانادا باید یکی از والدین به عنوان سرپرست (قیم) همراه دانش آموز بوده و برای ورود درخواست ویزای تحصیلی نماید.

چگونه ویزای همراه را به دانشجویی تبدیل کنیم؟

والدین پس از مدتی می‌توانند درخواست ویزای دانشجویی نموده تا به این وسیله مدت زمان بیشتری اجازه اقامت داشته باشند که شرایط آن به شرح زیر است:

درخواست ویزای کار برای همسر و ویزای دانشجویی؛

اخذ مدرک زبان (دوری‌های آیلتس) و پذیرش از کالج یا دانشگاه معتبر کانادایی؛

همانطور که در بخش بالا اشاره کردیم والدین می‌توانند با استفاده از ویزای همراه (گاردین) با فرزند خود وارد کشور کانادا شده سپس نسبت به اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایند لازم به ذکر است در این صورت هزینه تحصیل فرزند آنها رایگان محسوب می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   مجوز تحصیلی کانادا

شرایط مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

جالب است بدانید کانادا برنامه‌های مهاجرتی مختلفی داشته که برای استفاده از آن‌ها باید یک دوره تحصیلی در این کشور گذرانده یا به مدت یکسال در آنجا کار کرده باشید. این شرایط مناسب افرادی است که به هر دلیلی قادر به اخذ ویزای تحصیلی یا استفاده از برنامه‌های مهاجرتی را ندارند.

راه دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا این است که به طور مستقیم نسبت به دریافت ویزای تحصیلی یا برنامه‌های مهاجرتی/ اقامتی اقدام نمایند.

هزینه تحصیل در مدارس کانادا چقدر است؟

یکی از نکات مهم که باید قبل مهاجرت به آن پرداخته شود، هزینه‌های ادامه تحصیل در کشور مقصد است.

تمام امکانات تحصیل در مدارس دولتی برای افراد مقیم رایگان است اما برای تحصیل در کالج‌های خصوصی قضیه متفاوت است. هزینه تحصیل در این مدارس از ۱۴۰۰۰ دلار شروع و بسته به استفاده از امکاناتی مثل خوابگاه و محل استقرار فرد می‌تواند تغییر کند.

هزینه تحصیل در دبستان‌ها و دبیرستان‌های کانادا چقدر است؟

اگر کودک از اجازه تحصیل معاف شود، نیازی به پرداخت شهریه ندارد اما دانش آموزانی که برای ادامه تحصیل به اجازه نیاز دارند باید شهریه خود را تمام و کمال پرداخت نمایند همچنین اگر قصد ثبت نام در مدارس روزانه کانادا را دارند باید حتماً قیم (سرپرست) داشته باشند.

باید بدانید هزینه تحصیل در مدارس روزانه کمتر از مدارس شبانه کانادایی و از ۳۵۰۰۰ دلار شروع می‌شود همچنین بورس‌های تحصیلی اکثراً شامل کودکان ۶-۱۰ سال نمی‌شود.

معرفی چند مدرسه معتبر  برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

  • کالج ASHBURY
  • یکی از کالج‌های قدیمی کانادا بوده و در ایالت اتاوا واقع شده است.
  • BISHOP’S COLLEGE SCHOOL
  • کالج فوق در ایالت کبک قرار داشته و امنکانات خوب و مناسبی برای دانش آموزانش فراهم کرده است.
این مطلب را از دست ندهید   ویزای تحصیلی کانادا

علاوه بر مدارس فوق، افراد مقیم کشور کانادا میتواند در کالج‌های BODWELL HIGH SCHOOL BRENTWOOD و BRONTE COLLEGE مشغول ادامه تحصیل شوند.

مدارس مناسب برای مهاجرت از طریق تحصیل فرزند

گزینه‌های زیادی برای مهاجران فراهم شده که شامل مدارس ابتدایی، دبیرستان، کالج‌های معتبر و… است همچنین هزینه تحصیل برای افراد زیر رایگان است:

کودکان ساکن کانادا؛ دانش آموزانی که حداقل یکی از والدین آنها ساکن دائمی این کشور باشد و یا مجوز کار یا تحصیل در این کشور را داشته باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کودکان در کشور کانادا

نامه تمکن مالی به همراه گواهی واریز شهریه، مدارک احراز هویت به اضافه پاسپورتی که اعتبار کافی داشته باشد، کارنامه سه سال آخر تحصیل با مهر معتبر مدرسه و گواهی انجام تست‌های پزشکی.