مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ یکی از روشهای مهاجرت به این کشور است و مبتنی بر بیزینس بوده و همین افراد می توانند کسب و کار خود را در کانادا دنبال کنند استارت آپ شرکت های مبتنی بر اینترنت هستند که در چند سال اخیر رو به گسترش بوده و دولت کانادا برای صاحبان این مشاغل، امکانات و تسهیلاتی را قائل شده است . 

مهاجرت از طریق استارتاپ
افراد واجد شرایط مهاجرت از طریق استارت آپ

افراد واجد شرایط مهاجرت از طریق استارت آپ

 • صاحبین کسب و کار 
 • داشتن نامه حمایت از سازمان مشخص 
 • دارا بودن مهارت ارتباطی زبان انلیسی یا فرانسه 
 • بودجه و پس انداز کافی برای گذراندن زندگی 
 • صاحبان کسب و کار های پر تقاضا در کانادا

تنها افرادی که کسب و کار خود و شرایط زیر را دارند می توانند بر اساس استارت آپ خود به کشور کانادا مهاجرت کند.

 • دارابودن حداقل ۱۰% از سهام شرکت 
 • امکان درخواست ۵ نفر از اعضای هئیت مدیره 
 • دارا بودن بیشتر ۵۰% سهام شرکت 
 • امکان مدیریت شرکت در داخل کانادا بعد از دریافت کارت اقامت دائم 
 • امکان اجرای پروژه های تجاری در داخل کانادا 
 • توجه به همه تعهدات تجاری و اداری شرکت 

ارزیابی رایگان و امتیاز بندی بر اساس مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

ضرورت دارا بودن نامه حمایت از سازمان مشخص

برای مهاجرت از طریق استارت آپ لازم است که از طرف یک گروه مشخص تجاری، نامه معرفی را داشته باشیدبه همین دلیل لازم است که با سازمان تماس گرفته و آنها را مجاب کنید تا از ایده تجاری شما حمایت کنند.

 روند تحقیق ایده شما برای هر سازمان متفاوت و هر سازمان الزامات خاص خود را داردو به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود تا مفهوم تجارت خود را بصورت حضوری ارائه دهید یا یک برنامه کاری دقیق ارائه دهید. 

حمایت از استارت آپ ها
اخذ ویزای کار و مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

الزامات زبان انگلیسی یا فرانسه برای مهاجرت از طریق استارت آپ به کانادا 

لازم است که برای مهاجرت به کانادا از این روش کلیه الزامات زبان انگلیسی یا فرانسه را برآورده کنید تا بتوانید به این کشور مهاجرت و استارت آپی خریداری کنید. 

هزینه های لازم برای ورود و خرید استارت آپ 

دولت کانادا از مهاجرانی که با ویزای کار به این کشور مهاجرت می کنند به لحاظ مالی پشتیبانی نمی کند و لازم است هر متقضای نقدینگی کافی را برای گذراندن زندگی در کانادا داشته باشد.

کارآفرینان با برنامه کار استارت آپ به کانادا مهاجرت می کنند و حتی خانواده های خود را نیز در آن کشور مقیم کنندو کارآفرینان می توانند تا زمان دریافت کارت اقامت دائم، نسبت به دریافت کارت اقامت موقت اقدام کرده و بعدها کسب و کار خود را در کانادا راه اندازی کنند از طمانی که این روش از سال ۲۰۱۳ متداول شد، تعداد مهاجران افزایش یافت و بسیاری از صاحبان مشاغل توانستند که به کانادا مهاجرت کنند.

در سال ۲۰۱۷ این برنامه گزینه دائمی برای کارآفرینان مهاجر علاقمند به اقامت کانادا ساخته است. از آنجایی که اقتصاد این کشور ب شدت رشد می کند با این روش می توان نیروی لازم برای این امر تامین کرد.

چه کسانی واجد شرایط گرفتن ویزای استارت آپ هستند؟

چهار درخواست اصلی وجود دارد که متقاضیان کارآفرینی برای درخواست ویزای استارت آپ باید آنها را رعایت کنند.

۱-دارای یک شغل واجد شرایط 

برای این که بتوان ادعا کرد کار آفرینی توانسته که شغلی را ایجاد کند لازم است که همان کار آفرین کاری را ایجاد کند که بتواند از ۱۰% حق رای شرکت استفاده کند. حداکثر ۵ تا تازه وارد می توانند به عنوان مالک صاحب هم شوند. همچنین متقاضی و سازمان تعیین شده باید مشترکا بیش از ۵۰ درصد از کل حق رای را در اختیار داشته باشند. حمایت کارآفرینان خارجی برای استارت آپ لازم است و باعث رشد و توسعه اقتصاد کانادا خواهد شد.

۲- تعهد از یک نهاد مشخص 

اطمینان نسبت به تعهد سازمان می تواند به کارآفرینان قوت قلب بدهد که ایده خود را اجرایی کنند، متقاضیان علاقمند می توانند برای یافتن مسابقات مشاغل تجاری خود، با لیست های فوق مشورت نمایند. تعهد سازمان تعیین شده از طریق نامه حمایت نشان داده می شود که باید به عنوان بخشی از برنامه درج شود. نامه های پشتیبانی به مدت شش ماه از تاریخ صدور آنها معتبر است.

۳- اثبات توانایی به زبان انگلیسی یا فرانسه 

کلیه متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ باید در یکی از زبانهای رسمی، انگلیسی یا فرانسوی، مهارت های ارتباطی خود را نشان دهند. متقاضیان باید بتوانند نمره آیلتس ۵ را داشته باشند تا بتوانند به این کشور راه یابند. نتایج آزمون باید در زمان درخواست کمتر از دو سال باشد

۴- نقدینگی لازم و کافی 

متقاضیانی که دوست دارند تا با این روش به این کشور مهاجرت کنند لازم است که به قدری نقدینگی داشته باشند که بتوانند امورات خود و خانواده خود را در این کشور بگذرانند و حتی در برخی موارد حامی مالی بوده و تحت هیچ شرایطی از دولت کمک مالی دریافت نکنند.

مراحل-دریافت-ویزای-استارت-آپ-کانادا-780x405