مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

بیش از ۵۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در کانادا جهت برنامه های مطالعاتی ثبت نام کرده اند. نه تنها افرادی که می توانند در کانادا تحصیل کنند، می توانند از آموزش در سطح جهانی بهره مند شوند- دانشجویان و فارغ التحصیلان نیز در مسیری قرار می گیرند که ممکن است منجر به فرصت های شغلی باورنکردنی و اقامت دائمی در کانادا شود.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
ویزای تحصیلی کانادا

کانادا، بهترین کشور جهت تحصیل

بسیاری از دانشجویان سایر کشورها مانند انگلستان، استرالیا، فرانسه به دلیل مزایای خاصی که کشور کانادا برای آن ها فراهم می کند تصمیم می گیرند که در این کشور تحصیل کنند. که این چنین مزایایی در سایر کشورها نیست.

 

  •  دانشجویان بین المللی می توانند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و به طور تمام وقت در طول تعطیلات در دانشگاه و مدرسه مطالعه کنند.
  •  شهریه و سایر هزینه های تحصیل، حتی برای دانشجویان بین المللی، معمولاً پایین تر از سایر کشورها است.
  •  همسر یا شریک یک دانشجوی بین المللی ممکن است دانشجو را همراهی کند. نه تنها این، همسران و شرکاء می توانند مجوز کار آزاد را بدست آورند، و به آنها امکان می دهد که هر ساعتی که مایل باشند و برای هر کافرمای کار کنند.
  • دانش آموزان بین المللی می توانند فرزندان خود را به کانادا بیاورند و بچه ها می توانند بدون نیاز به اجازه تحصیل خود در یکی از مدارس دولتی ابتدایی یا متوسطه در کانادا تحصیل کنند.
  • بزرگترین شهرهای کانادا از نظر رتبه بندی دانشگاه های جهان در بین بهترین شهرهای دانشجویی قرار دارند که مونترال در رده بندی بهترین شهر دانشجویی در جهان و ونکوور و تورنتو خیلی عقب نیست.
  • فارغ التحصیلان می توانند ابتدا تا سه سال مشغول به تحصیل و سپس مجوز کار برای پس از فارغ التحصیلی را دریافت کنند.
  • کانادا به جای اینکه کار را برای فارغ التحصیلانی که تحصیلات خود را در کانادا به اتمام می رسانند و یا امور خارق العاده ای را دشوار می سازد، انجام دهد. همانطور که ممکن است برخی از کشورها انجام دهند، به طور فعال اقدام به ارائه مسیرهای اقامت دائمی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان می کند و به همین دلیل مقصد محبوب اکثر دانشجویان بین المللی است.
  • پروسه تابعیت لیبرال تابعیت کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد مدت زمان صرف شده برای اجازه تحصیل را نسبت به شرایط روز اقامت تابعیت داشته باشند.
  • خوب به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اما به یاد داشته باشید، این یک مسیر دوطرفه است. دانشجویان آینده نگر باید چند مرحله را دنبال کنند تا آنها نیز از این جریان سودی دریافت کنند.

جهت مشاوره و انتخاب بهترین دانشگاه مناسب با بودجه و رشته تحصیلی خود با ما تماس بگیرید

پذیرش تحصیلی

مرحله بعدی پذیرش در کالج یا دانشگاه منتخب است. دانشجویان آینده نگر باید به مهلت های برنامه، الزامات زبان یا سایر شرایط ورود به دانشگاه توجه کنند و تا چه میزان، در صورت وجود، برنامه تحصیلی انتخاب شده شامل یادگیری از راه دور است. این ممکن است در درخواست جواز تحصیل یا در مرحله بعدی در صورت درخواست اجازه کار پس از فارغ التحصیلی از اهمیت برخوردار باشد.

مزایای تحصیل در کانادا

صدها موسسه برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شما ممکن است اولویت های تحصیل و محل سکونت و تحصیل خود را مشخص کرده باشید.
• دانشگاه های کانادا برای شروع جستجوی شما یک بانک اطلاعاتی قوی ارائه می دهد.
• کالج ها و مؤسسات همچنین ابزاری را برای یافتن برنامه های مطالعاتی طراحی کرده است.
• شما می توانید در مورد تحصیل با وکلای مهاجرت شرکت تدبیرساز مشورت کرده و بهترین نتیجه را بگیرید.

براساس مطالعات مؤسسه DLI

دانشجویان بین المللی که قصد دارند بیش از شش ماه در کانادا تحصیل کنند، نیاز به اجازه تحصیل دارند. متقاضیان اجازه تحصیل باید بدانند که چگونه می توانند در کانادا تحصیل کنند و نامه قبولی از یک مؤسسه یادگیری تعیین شده (DLI) یک گام اساسی در این فرایند است. مؤسسه DLI مؤسسه ای است که برای میزبانی دانشجویان بین المللی توسط دولت استانی یا سرزمینی تأیید شده است. لیست DLI به طور مداوم تغییر می کند.

نامه معرفی از موسسه برای تحصیل

داشتن نامه قبولی از DLI بسیار مهم است. بدون داشتن این سند، اجازه تحصیل داده نمی شود.

اجازه تحصیل

این سند توسط مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) صادر شده است که به شما امکان می دهد در برنامه تحصیلی انتخابی خود در کانادا تحصیل کنید.

تحصیل و کار

اقتصاد کانادا متنوع و رو به رشد است. به عنوان یک فارغ التحصیل که تصمیم به تحصیل در کانادا دارید، شما می توانید بخشی از آن باشید.

همانطور که گفته شد دانشجویان بین المللی می توانند قبل از فارغ التحصیلی در واقع ورود نیروی کار کانادا شوند. این امر به آنها اجازه می دهد تا درآمدی کسب کنند، تجربه کاری ارزشمند کانادایی و ارتباطات حرفه ای ایجاد کنند تا اینکه در مرحله بعد به فرصتها منجر شود. ما برای کسب درآمد شما لازم است که مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت کنید.

اجازه کار پس از فارغ التحصیلی یک مجوز کار آزاد است که به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا حداکثر سه سال برای کارفرمایان در هر نقطه از کانادا کار کنند. این یک فرصت بی نظیر برای ایجاد یک زندگی طولانی مدت در کانادا است.

نامه معرفی از موسسه برای تحصیل

اقامت دانشجویان بین المللی به مدت طولانی

دانشجویان بین المللی غالباً می توانند اقامت دائمی کانادا را دریافت کنند. این امر به این دلیل است که برنامه های مهاجرت دائم کانادا برای کسانی طراحی شده است که می توانند به راحتی در زندگی کانادا ادغام شوند و دانشجویان بین المللی توانایی زندگی در کانادا را نشان داده اند.

ادغام دانشجویان بین المللی با سیستم آموزشی کانادا

با بسیاری از سیستم ها و برنامه های مهاجرت اقتصادی کانادا، دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی یک مزیت آشکار دارند.

اکسپرس انتری و تحصیل در کانادا

عامل اصلی مهاجرت اقتصادی سیستم اکسپرس انتری است که از طریق آن، IRCC می تواند براساس اولویت، انتخاب ساکنین دائم جدید را مدیریت کند. برای استفاده از اکسپرس سه راه و روش وجود دارد:

• کلاس تجربه کانادا (CEC)

این یک برنامه مهاجرتی سریع برای افراد با تجربه کاری اخیر در یک شغل با مهارت خیلی زیاد است. فارغ التحصیلان با توجه به اینکه می توانند تا سه سال مجوز کار آزاد دریافت کنند- زمان زیادی برای تجربه لازم برای CEC داشته و جزء، کاندیداهای برتر هستند

• طبقه کارگر ماهر فدرال (FSWC)

برای واجد شرایط بودن، کاندیداها به ۶۷ امتیاز احتیاج دارند. برای تحصیل و برای کار امتیازاتی وجود دارد. شبکه امتیاز FSWC همچنین از جوانانی که مهارت های زبانی دارند بهره می برد و بیشتر دانش آموزان و فارغ التحصیلان را برتری می بخشد.

• کلاس معاملات تجاری ماهر (FSTC)

این برنامه برای بازرگانان واجد شرایط، به داوطلبان نیاز دارد تا از دو کارفرمای کانادایی یا گواهی صلاحیت از یک مقام استانی یا سرزمینی کانادا، یک پیشنهاد تمام وقت در یک تجارت ماهر داشته باشند. بدین منظور، دانش آموزان و فارغ التحصیلان تجارت فرصت خوبی برای ایجاد روابط در کانادا دارند.

تحصیل در کانادا یکی از روش های قابل قبول برای دریافت اقامت دائم در این کشور است و از آن جایی که این کشور نسبت به سایر کشورها، دوست دارند که در این کشور تحصیلات عالیه خود را ادامه دهند.