مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک خود شغلی، باید دو سال تجربه مرتبط را داشته باشید و نشان دهید که قصد دارید در کانادا خود اشتغالی کنید، شما همچنین باید حداقل ۳۵ امتیاز را در یک شبکه انتخابی طراحی کنید تا مشخص شود آیا برای مهاجرت به این کشور  صلاحیت و شایستگی لازم را دارید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی
مهاجرت از طریق خود اشتغالی

مهاجرت افراد خود اشتغال به کانادا

چندین برنامه مهاجرتی به کانادا وجود دارد از جمله کارگران  ماهر فدرال، کلاس تجربه کار کانادا، برنامه های آتلانتیک، استارت وی پی ویزا و موضوع امروز ما خود اشتغالی است برنامه ای با هدف کسانی که به عنوان فریلنسر در زمینه های فرهنگی فعالیت می کنند نیز مرتبط است.

با تعریف، شخص خود اشتغالی ارائه دهنده خدمات است  که رابطه اشتغال نداشته باشد یا فردی که به تنهایی فعالیت اقتصادی انجام می دهد. با این حال همه افراد خود اشتغال واجد شرایط مهاجرت  از طریق برنامه خود اشتغال نیستند که این امر می تواند برای بسیاری از افراد گیج کننده باشد .

برای مهاجرت به عنوان یک فرد شاغل از طریق برنامه خود اشتغالی باید به عنوان یک شخص خود اشتغال در زمینه هایی که مرتبط به فعالیت های فرهنگی، هنری و ورزشی است تجربه و تخصص لازم را داشته باشید. چنین تجربه ای باید به گونه ای مرتبط باشد که باعث شود مشخص شود که شما قادر هستید این نقش را بطور مستقل انجام دهید .

ارزیابی رایگان و امتیاز بندی برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی 

ارائه راه حل و انتخاب بهترین روش و استان برای مهاجرت

افراد مناسب مهاجرت از طریق خود اشتغالی

دقیقا مانند سیستم مهاجرت که به عنوان اسکپرس انتری شناخته می شود، صلاحیت خود اشتغال نیز یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که ۳۵ امتیاز آن حداقل امتیاز لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک فرد خود اشتغالی است .

معیارهای به ثمر رساندن برنامه مهاجرت خود اشتغالی 

بسیاری فکر می کنند هنگام برنامه ریزی مهاجرت خود به کانادا سن تعیین کننده است، اما آنها اشتباه می کنند! در حالی که درست است که افراد بین ۲۱ تا ۴۹ سال بیشترین امتیاز را در این معیار کسب می کنند (۱۰ امتیاز ) به این معنی نیست که در این برنامه حداکثر سن مهاجرت وجود دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

مهارت زبان در خود اشتغالی کانادا

مهارت زبان در مهاجرت از طریق خود اشتغالی به کانادا

معیار های مهارت زبان در برنامه خود اشتغالی متفاوت است. اول در حالی که اکسپرس انتری از معیار زبان کانادایی (CLB) به عنوان رتبه بندی استفاده می کند. اگر شما برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک فرد خود اشتغال آماده هستید، سطح شما به عنوان پایه، متوسط یا پیشرفته ارزیابی می شود و شما می توانید ۲۴ امتیاز دریافت کنید.

اما در اینجا خبر های خوب برای کسانی که در سطح ربان خود نگران هستند، به عنوان فریلنسر مهاجرت کنند، حتی اگر سطح پایه انگلیسی یا فرانسه داشته باشید هنوز می توانید برای برنامه خود اشتغالی اقدام کنید البته این به حوزه تخصص شما بستگی دارد و اینکه تسلط به زبان برای انجام عملکرد خود در اینجا ضروری است.

تاثیر تحصیلات در خود اشتغالی کانادا

در برنامه مهاجرتی خود اشتغالی، معیار های تحصیلات می توانند حداکثر ۲۵ امتیاز را برای شما تضمین کنند. البته هر چه مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید امتیاز بالاتری کسب خواهید کرد، بعنوان مثال یک لیسانس ۲۰ امتیاز و دکترا نیز ۲۵ امتیاز دارد

تطبیق پذیری و مهاجرت 

گروه سازگاری دارای حداکثر نمره۶ امتیاز است و سطح زبان انگلیسی، تجربه تحصیلی و کار همسرتان را در نظر می گیرد اگر در کانادا تحصیلات قبلی یا سابقه کار دارید می توانید در این معیار ها نمره کسب کنید.

گروه های مناسب برای مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

برخی از نمونه هایی از افرادی که معمولا تحت این دسته قرار می گیرند عبارتند از: نوازندگان، خوانندگان، طنز نویسان، تهیه کنندگان، کارگردانان، نقاشان، نویسندگان، روزنامه نگاران ، عکاسان ، گویندگان، طراحان گرافیک و داخلی ، ورزشکاران، مربیان، و داوران.

انواع مشاغل برای مهاجرت

تجربه و مهارت در کانادا

برای واجد شرایط بودن باید حداقل ۵ سال سابقه در ۵ سال گذشته داشته باشید، از نظر منطقی چنین تجربه ای باید به عنوان یک فرد خود اشتغال در زمینه های فرهنگی، هنری و ورزشی باشد و شما باید قصد داشته باشید که در کانادا به اجرای آن نقش بپردازید.

امتیاز کسانی که ۲ سال سابقه در ۵ سال گذشته دارند ۲۰ امتیاز است در حالی که کسانی که ۵ سالتجربه دارند در حال حاضر ۳۵ امتیاز لازم برای واجد شرایط بودن درخواست ویزای خود اشتغالی را دریافت می کنند.

پروسه مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

یک فرایند مهاجرتی مانند خود اشتغالی بسیار مفصل و باید کاملا تهیه شود . بنابراین در این حالت کمک یک مشاره مهاجرت  ضروری است. 

ویزای خود اشتغالی برای مهاجرت 

اگر به دنبال خود اشتغالی هستید ممکن است واجد شرایط دریافت برنامه خود اشتغالی باشید می توانید با وکلای ایرانی و کانادایی تدبیر ساز تماس گرفته و در زمینه های مختلف مهاجرت مشاوره کنید . 

کلاس شخص فدرال خود اشتغالی برای اقامت دائم محدود به حوزه های خاصی از فعالیت های اقتصادی است فعالیت های فرهنگی، دو میدانی ، یا خرید و مدیریت یک مزرعه 

 

شرایط افراد در مهاجرت

قصد اقامت در استانی غیر کبک را دارید 

  1. تجربه مرتبط داشته باشید
  2. توانایی خود اشتغالی را داشته باشید و سهم بسزایی در حوزه های مشخص شده فعالیت اقتصادی داشته باشید .
  3. معیار های انتخاب افراد خود اشتغالی را بر آورده کنید 
  4. شرایط پزشمی امنیتی و شرایط دیگر را برآورده کنید

آنها همچنین باید نشان دهنده که می توانند در اقتصاد کانادا مشارکت داشته باشند که این ار بر اساس ویژگی هایی از قبیل تجربه تحصیلات ریال سن ریال توانایی های زبان ، سازگاری آنها ارزیابی میشود . لطفا توجه داشته باشید که کبک برای افرادی که قصد مهاجرت به آنحا را دارند برنامه خاص خود را دارد