مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مؤثر است و هر سال متناسب با شرایط زمانی و مکانی هر ایالت متفاوت خواهد بود که البته به معنای آسان شدن جریان است. سرمایه گذار در صورتی که بتواند رقم لازم سرمایه گذاری را تأمین کند می تواند در پروسه اداری و اجرایی، اقامت دائم کانادا را دریافت خواهد کرد.

دولت کانادا جهت جذب سرمایه گذار، برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را ایجاد کرده تا افراد ثروتمند و سرمایه گذار را جذب کند. سرمایه گذاران و خانواده نزدیک آنها می توانند با شرایط زیر و با سرمایه گذاری، اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شرایط سرمایه گذاری در کانادا برای اقامت

۱. دارا بودن تجربه کاری در مشاغل مورد نظر دولت کانادا
۲. دارا بودن ۲ میلیون دلار خالص دارایی
۳. واجد شرایط بودن برای ارزیابی های پزشکی و امنیتی
۴. سرمایه گذاری ۱/۲ میلیون دلار به مدت ۵ سال بدون بهره
۵. واجد شرایط بودن به لحاظ سن، زبان، تحصیلات و تجربه و مدت زمان لازم برای سیستم کبک

محبوب ترین برنامه های اقتصادی برای اقامت دائم کانادا

• برنامه سرمایه گذار مهاجران کبک
• برنامه ورود اکسپرس (فدرال)
• برنامه های نامزد استان

روش انتخاب در هر دو برنامه فدرال و کبک مشابه است، با این تفاوت متقاضیانی که می خواهند در استان کبک زندگی کنند، باید قبل از درخواست اقامت دائم به دولت، گواهی انتخاب کبک (CSQ) را اخذ کنند. کانادا متقاضیان و وابستگان آنها به دلایل بهداشتی و امنیتی ارزیابی خواهند شد. دارندگان CSQ ملزم به اقامت در استان کبک هستند.

برنامه سرمایه گذار مهاجرین در کانادا چند سالی وجود داشت اما در ژوئن سال ۲۰۱۴ توسط دولت فدرال پایان یافت. براساس این برنامه، سرمایه گذاران می توانند از طریق سرمایه گذاری اقامت صندوق دائم کانادا را دریافت کنند. در برنامه دیگری سرمایه گذار لازم بود که ۱۰ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده و مهاجرین سرمایه گذار نیز لازم بود که به اندازه ۲ میلیون دلار و به مدت ۱۵ سال در صندوق سرمایه گذاری مهاجرین، سپرده داشته باشند و همچنین دولت در اعطای اقامت به هر سرمایه گذار با مشکلاتی مواجه شد.

مشاوره و ارزیابی برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما تماس بگیرید

برنامه ویزا سرمایه گذاری مهاجر کبک

از سال ۲۰۱۷ هیچ برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری در سطح فدرال در کانادا وجود ندارد. گزینه هایی در سطح استان وجود دارد. محبوب ترین این برنامه، برنامه سرمایه گذار مهاجرت کبک (QIIP) است که به دلیل QIIP تنها برنامه استانی است که امکان سرمایه گذاری منفعل را فراهم می کند.

متقاضیان باید ارزش خالص ۲ میلیون دلاری کانادا را داشته باشند، برای مدت ۵ سال ۱۲۰۰۰۰ دلار کانادایی سرمایه گذاری کنند، قصد اقامت در کبک را داشته باشند و حداقل ۵ سال مدیریت در یک شرکت در طی ۵ سال گذشته داشته باشند و حداقل دو کارمند تمام وقت داشته باشند.

برنامه سرمایه گذار مهاجران کبک، سالانه ۱۹۰۰ متقاضی را می پذیرد. بیش از ۱۳۳۰ متقاضی از هر کشور پذیرفته نخواهند شد. فقط کسانی که درخواست خود را تکمیل شده به دولت کانادا تحویل نمایند می توانند در این برنامه شرکت کنند.

تامین مالی

اکثر سرمایه گذاران مسیر دیگری را برای برآورده کردن الزامات QIIP انتخاب می کنند، به برنامه سرمایه گذاری سهل الوصول معروف است و در این برنامه هیچ سودی را دریافت نخواهند کرد. به جای سرمایه گذاری ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا، سرمایه گذاران می توانند از طریق یک واسطه تأمین مالی کنند و در آنحا هیچ برگشتی دریافت نکنند. در عوض، آنها مبلغ قابل توجهی کمتری را پرداخت می کنند. تحت شرایط فعلی بازار، اکثر سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری تقریبی ۳۵۰۰۰۰ دلار کانادا از محل تأمین اعتبار استفاده کنند.

سرمایه گذاری در مانیتوبا

سرمایه گذارانی که دوست دارند در مانیتوبا سرمایه گذاری کنند می توانند طی ۲۴ ماه اول به کانادا وارد شده و اجازه کار موقت را دریافت کنند و این چنین روندی موجب خواهد شد تا جریان کار و سرمایه در کانادا رونق بیشتری داشته باشد.

دلایل ایجاد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذار مهاجرین کانادا توسط دولت فدرال کانادا برای ترویج مهاجرت افراد تجاری و خانواده های آنها ایجاد شده است. این سرمایه گذاران واجد شرایط را برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم در کانادا امکان پذیر کرد. براساس این برنامه، متقاضیان موفق و خانواده های آنها ویزای مسکونی دائمی و بدون قید و شرط کانادا دریافت کرده و سپس واجد شرایط دریافت تابعیت کانادا بودند. با تصویب ماده قانونی ۳۱ در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴، این برنامه خاتمه یافت.

برنامه سرمایه گذار مهاجرین کانادایی یکی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت سرمایه گذاران (IIP) در جهان بود، اما الزامات آن از بدو تأسیس تغییر نکرده و به یکی از ارزان ترین برنامه ها تبدیل شده است. از تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۴، شرایط لازم برای صلاحیت دو برابر شد و در حالی که تغییرات جدید به مرحله اجرا درآمد، برنامه مختصراً به حالت تعلیق درآمد. برنامه جدید به روز شده در اول دسامبر ۲۰۱۰ دوباره اجرا شد.

در زمان خاتمه، سرمایه گذاران واجد شرایط باید حداقل دو (۲) سال تجربه مدیریت مشاغل داشته باشند. حداقل ارزش خالص ۱۶۰۰۰۰۰ دلار کانادا (به دست آمده قانونی)؛ به تنهایی یا با همسر همسراهشان، ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا سرمایه گذاری کند و شرایط اقتصادی و امنیتی خاصی را برآورده سازد. نزدیکترین جایگزین برای برنامه سرمایه گذار مهاجرین کانادایی امروز، مهاجرت از طریق مسیر LMIA صاحب اپراتور LMIA است که یک فرایند ۲ مرحله ای است.

برنامه سرمایه گذار مهاجرین کانادایی (IIP) یا ویزا سرمایه گذار کانادا توسط دولت کانادا برای جذب سرمایه گذاران خارجی در اقتصاد کانادا ایجاد شده است. از طریق این برنامه، متقاضی می تواند اقامت دائم کانادا به همراه اعضای خانواده خود کسب کند. پس از اتمام سه سال در کانادا، نامزد واجد شرایط تابعیت کانادا خواهد بود

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزاهای سرمایه گذار کانادا گزینه ای برای افرادی است که علاقه دارند تجارت خود را به کانادا بیاورند، مایل به شروع کار، شروع حق رأی دادن، وارد کردن حق رأی دادن یا افتتاح شعبه تجاری در کانادا باشند. دو نوع ویزای سرمایه گذار وجود دارد: سرمایه گذاری در دولت یا سرمایه گذاری در یک تجارت.

مقدار پول مورد نیاز برای سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در دولت، شما باید ۱۵۰۰۰۰ دلار- ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا را به دولت کانادا ارائه دهید. پس از مدتی دولت اقامت دائمی را در اختیار شما قرار می دهد. برای اخذ ویزای سرمایه گذار برای افتتاح یک تجارت، باید مدرک مبلغ ۳۵۰۰۰۰ دلار- ۸۰۰۰۰۰ دلار کانادا را تهیه کنید. شما همچنین باید ارزش خالص خود را تأمین کنید. این مبلغ می تواند از ۳۵۰۰۰۰ دلار – ۱۶۰۰۰۰۰ دلار کانادا (بسته به استان مورد نظر شما) متغیر باشد. ارزش و درآمد خالص شما باید به صورت قانونی بدست آید.
حداقل سرمایه گذاری در کانادا، ۱۵۰۰۰ دلار است