مهاجرت به کانادا از طریق کار

هر سال روش های مهاجرت به کانادا تغییر کرده و روز به روز بهتر و ساده تر می شود و بنابراین این روش برای افرادی که مهارت های بالا داشته و تجربه کار را دارند در اولویت هستند.

کارگران ماهر می توانند از ۱ ژانویه با برنامه اکسپرس انتری به راحتی به کانادا مهاجرت کنند. در صورتی که قبل از اول ژانویه ۲۰۱۵ درخواست خود را به دولت کانادا تسلیم کرده باشید براساس سیستم قبلی به درخواست شما رسیدگی می شود.

کانادا یکی از کشورهای مهم جهان غرب است که مهاجران و متخصصان سایر کشورها را جذب می کند و البته پروسه مهاجرپذیری زمان بر بوده و لازم است که برای دریافت جواب دولت، مدت زمان زیادی را منتظر بمانید تا جواب دولت نسبت به درخواست های شما مشخص شود.

دولت همه گونه امکانات و تسهیلات لازم برای حمایت از کارگران متخصص ایجاد کرده و از اول ژانویه ۲۰۱۵، افراد متخصص و ماهر را انتخاب می کند و در همین رابطه کلیه قوانین استخدامی کارگران موقت را اصلاح و بازنگری بوده است.

مهاجرت به کانادا از طریق کار
افراد واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا

افراد واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا

• داشتن پیشنهاد کاری
• داشتن کلیه شرایط عمومی و تخصصی کار
• داشتن بودجه و پس انداز کافی برای گذران زندگی
• سابقه کاری یک سال کاری مفید
• مهارت های عالی زبان انگلیسی یا فرانسه
• داشتن مدرک دیپلم
• امکان زندگی در خارج از استان کبک
• تجربه کاری مورد نیاز

لازم است که مطابق قوانین کانادا، میزان مهارج شما در سطح B، A یا صفر باشد و تجربه کاری خود را در تمام وقت یا پاره وقت کسب کرده باشید. این سخن بدین معنی است که حداقل ۳۰ ساعت در هفته کار کرده باشید و صاحب تجربه ۱۰ ساله باشید. البته زمانی که از کارفرمای کانادایی، پیشنهاد کاری داشته باشید، این محدودیت ها را هرگز نخواهید داشت.

مشاوره و اطلاع از مهمترین مشاغل در کانادا جهت کار و اقامت با ما تماس بگیرید 

سیستم امتیازدهی ورود

برای مهاجرت از طریق کار لازم است که حداقل ۶۷ امتیاز را بدست آورده باشید و این امتیاز براساس عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسه، تجربه قبلی کار در کانادا و سازگاری شما با محیط خواهد بود.

نحوه اقدام براساس سیستم FSW یا کارگر ماهر فدرال

در صورتی که مطابق قوانین قدرال کلیه شرایط لازم را داشته باشید می توانید از طریق روش اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنید. این سیستم برای مهاجرت های کاری و اقتصادی مناسب است.

برنامه اکسپرس انتری برای اقامت دائم مهاجران ماهر و متخصص

اکسپرس انتری برای جذب کارگران ماهر است و به کارفرمایان این امکان را می دهد که کارمندان را از میان متقاضیان انتخاب کنند. در این سیستم با توجه به عواملی مانند مهارت، تجربه کار، توانایی زبان انگلیسی و فرانسوی، و تحصیلات، مهاجران رنگینگ شده و در نهایت بهترین افراد برگزیده می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

ارزیابی بازار کار و مهاجرت به کانادا

اگر کارفرما هستید و دوست دارید که یک کارگر خارجی را استخدام کند باید نیاز خود را به دولت ثابت کند که مطابق نیازهای او هیچ کارگر کانادایی این چنین تخصص هایی را ندارد.

برنامه کارگر ماهر فدرال: تمام وقت کار می کند و در لیست مشاغل ملی کانادا یعنی مدیریت در سطح مهارت o یا A یا B قرار دارد.

برنامه تاجر ماهر فدرال: لازم است که به مدت ۱ سال تجربه کار تمام وقت داشته باشید و سطح مهارت شما از نوع B بوده و کلیه شرایط و دستمزد دولت را پذیرفته باشید و هم سطح بومی کانادایی ها باشید.

گروه تجربه کاری: نبود کارگر ماهر بومی در این مورد بی تأثیر است. افرادی که نمره و امتیاز بالایی دارند در اولویت هستند و تا حدی به برنامه کارگر ماهر فدرال شبیه است.

شرایط کار در کانادا

زمان دریافت ویزای کاری

پروسه مهاجرت به طور معمول ۶ ماه یا کمتر طول می کشد تا کلیه کارهای اداری و اجرای تکمیل شود. تا زمان تکمیل شدن این پروسه، کارگران خارجی با اقامت موقت می توانند در سراسر جهان کارها و پروژه های خود را به انجام برسانند.

شما می توانید برای این که کلیه امورات اداری و اجرایی شما به بهترین نحو ممکن انجام شود با وکلای متخصص و ماهر شرکت مهاجرتی تدبیرساز تماس گرفته و با آن ها مشورت کنید تا حداقل مشکلات مهاجرتی را متحمل شده و راحت تر مهاجرت کنید.

تقسیم بندی انواع ویزاهای کاری

• کارفرمایان می توانند با این برنامه کارگران ماهر، دانشمندان، نخبگان و افرادی با مهارت بالا را استخدام کنند.

• با این برنامه می توان متخصصان ساخت و ساز و تکنسین ها منابع طبیعی و سرپرستان تولید را می توان استخدام کرد.

• حتی با این برنامه می توان کسانی که قبلاً در کانادا سابقه کار مفید داشته را نیز استخدام کرد. مدیران با سطح مهارت پایین یا حرفه ای و فنی هرگز در این طبقه بندی قرار نمی گیرند. ویزای سابقه کار قبلی در کانادا شاید بتوان گفت که یکی از سریع ترین روش ها برای مهاجرت است.

 

شرایط LIMA برای ورود کارگر خارجی متخصص

برنامه کارگر ماهر فدرال: تمام وقت کار می کند و در لیست مشاغل ملی کانادا یعنی مدیریت در سطح مهارت o یا A یا B قرار دارد.

برنامه تاجر ماهر فدرال: لازم است که به مدت ۱ سال تجربه کار تمام وقت داشته باشید وسطح مهارت شما از نوع B بوده و کلیه شرایط و دستمزد دولت را پذیرفته باشید و هم سطح بومی کانادایی ها باشید.

گروه تجربه کاری: نبود کارگر ماهر بومی در این مورد بی تأثیر است. افرادی که نمره و امتیاز بالایی دارند در اولویت هستند و تا حدی به برنامه کارگر ماهر فدرال شبیه است.

اعضای خانواده فرد متقاضی

فرد متقاضی می تواند کلیه اعضای خانواده را با برنامه اکسپرس انتری را به کانادا منتقل کرده و آن ها هم از کلیه حقوق و مزایای شهروندی برخوردار خواهند شد.

برنامه موقت کارگر خارجی

شما می توانید ویزای کاری را در مدت ۳۰ روز دریافت کنید و برنامه موقت کارگران خارجی (TFWP) و برنامه بین المللی تحرک (IMP) شبیه بهم هستند، و کارفرمایان می توانند با این روش کارگران مهاجر را استخدام کرده و خلاهای کاری را پر کنند. برنامه ای که استفاده می کنید با توجه به نیاز ارزیابی بازار کار (LMIA) تعیین می شود. کسانی که این کار را انجام می دهند باید تحت TFWP از این امکان استفاده کنند، که از IMP استفاده نمی کنند.

بسیاری از افراد می توانند با ویزای کاری به کانادا و با برنامه اکسپرس انتری مهاجرت کنند. در این برنامه کارفرمای کانادایی لازم است که به دولت ثابت کند که کارگر بومی کانادایی با تخصص و مهارت مورد نظر او وجود ندارد و لازم است که کارگر خارجی را با همان تخصص استخدام کند. با این برنامه می توان بسیاری از متخصصان ساخت و ساز و تجارت و کسانی که قبلاً در کانادا سابقه کاری داشته باند استخدام کرد.