مهاجرت نوزادان و کودکان به کانادا

مهاجرت نوزادان و کودکان به کانادا

قوانین مهاجرت به کانادا برای نوزادان و کودکان

مهاجرت نوزادان و کودکان به کانادا طبق قوانین کشور کانادا تمام فرزندانی که در خاک این کشور به دنیا می‌آیند تبعه (شهروند رسمی) آن به حساب آمده و اجازه استفاده از تمام حقوق و مزایای این کشور را دارند همین عامل باعث شده تا بیشتر والدین با اخذ ویزای توریستی به کشور کانادا سفر کرده و با تولد فرزندشان در خاک این کشور، تابعیت این کشور را برای فرزند خود دریافت نمایند البته ناگفته نماند قوانین مهاجرت کودکان و فرزندان به برای هر کشور متفاوت بوده، برای اطلاع از آن می‌توان به سایت سفارت کشور کانادا یا سازمان مهاجرت مراجعه و اطلاعات کسب نمود.

شایان ذکر است تابعیت کشور کانادا تنها شامل نوزاد شده و والدین بعد از اتمام مدت اقامت باید این کشور را ترک کنند در ادامه با قوانین مهاجرت و تولد نوزاد در کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

قوانین تولد و مهاجرت کودک و نوزاد در کانادا

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردیم طبق قوانین کشور کانادا هر نوزاد خارجی که در خاک این کشور یا مرزهای هوایی و دریایی آن متولد شود، شهروند آن کشور محسوب شده و والدین او می‌توانند پس از تولد با همراه داشتن گواهی تولد و تکمیل فرم‌های مربوطه نسبت به دریافت پاسپورت کانادایی اقدام نمایند.

نکته: تابعیت کشور کانادا تنها شامل فرزند بوده و والدین می‌توانند برای دریافت اقامت از راه‌های دیگر اقدام نمایند.

مادران باردار بعد زایمان مشمول قانون تابعیت کشور کانادا نمی‌شوند.

تولد فرزند در کانادا چه مزایایی دارد؟

کشور کانادا از لحاظ اقتصادی و سیاسی شرایط مطلوب و مناسبی داشته و مردم این کشور از جمله مرفه‌ترین افراد جهان هستند به همین دلیل هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا نسبت به دریافت اقامت موقت و دائم این کشور از راه‌های مختلف اقدام می‌نمایند یکی از این راه‌ها تولد نوزاد در این کشور است.

این مطلب را از دست ندهید   تفاوت ویزا با مجوز تحصیلی

جالب است بدانید تمام نوزادانی که در خاک کانادا متولد می‌شوند از مزایای زیر برخوردار می‌شوند:

والدین نوزاد پس از تولد او می‌توانند با ارائه مدارک پاسپورت کانادایی برای او دریافت نمایند به این ترتیب نوزاد حق اقامت دائم به این کشور را داشته و می‌تواند بدون دریافت ویزا به این کشور سفر کند.

شرایط مهاجرت نوزادان و کودکان به کانادا

والدین نوزاد می‌توانند پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی نسبت به اخذ اقامت خود در کانادا اقدام نمایند همچنین اماکن بهره مندی از تمام مزایای اجتماعی و تحصیلی برای نوزاد فراهم شده است.

نوزاد به راحتی می‌تواند پس از رسیدن به سن رشد برای ادامه تحصیل و کار در کشورهایی مثل آمریکا و انگلستان بدون دریافت ویزا اقدام نماید.

والدین پس از تولد نوزاد باید کشور کانادا را ترک کرده اما نوزاد پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی می‌تواند به کانادا مراجعت کرده و از طریق اسپانسر شیپ نسبت به دریافت اقامت برای والدین خود اقدام کند.

قوانین اقامت و تولد فرزندان در کانادا

همانطور که اشاره کردیم والدین نمی‌توانند از طریق تولد فرزند اقامت دائم دریافت کنند اما از راه‌های دیگر مثل تحصیل، کار، سرمایه گذاری می‌توانند ابتدا اقامت سپس تابعیت این کشور را دریافت نمایند.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل می‌توانند تا مدت ۳ سال با استفاده از ویزای کاری اقامت موقت گرفته سپس با استفاده از طرح اینترنت اکسپرس نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

اقامت کانادا از طریق کودکان زیر ۱۸ سال چگونه است؟

برای دریافت اقامت از طریق کودکان باید متأهل بوده و فرزند ۶ تا ۱۸ سال داشته باشید همچنین فرزند شما برای ادامه تحصیل در کانادا نیاز به نمره زبان انگلیسی ندارد.

این مطلب را از دست ندهید   برگزاری اولین انتخابات اکسپرس انتری

حتماً یکی از والدین به عنوان همراه با فرزند به کانادا سفر کرده و مبلغ ۵۰ هزار دلار به عنوان هزینه اولیه تحصیل همراه داشته باشند.