ویزای دانشجویی

نحوه دریافت ویزای دانشجویی

نحوه دریافت ویزای دانشجویی برای کانادا در سال ۲۰۲۰

ویزای دانشجویی دانشگاه‌های کانادا سالانه بیش از ۱۳۰،۰۰۰ دانشجوی بین المللی پذیرش می‌نمایند؛ علاوه بر این بخاطر ارائه یک سیستم آموزشی با کیفیت، از لحاظ امکانات و خدمات، همچنین تحقیقات، انتشارات علمی و همکاری با دیگر دانشگاه‌های بین المللی رتبه بالای علمی کسب نموده‌اند؛ به همین دلیل نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه‌های کانادا مراحل خاص خود را دارد که در ادامه مقاله به آن می‌پردازیم.

مراحل اخذ ویزای دانشجویی کانادا

دانشگاه و شهر محل تحصیل خود را انتخاب نمایید

قبل از هر اقدامی ضروریست دانشگاه و شهر محل تحصیل خود را به دقت انتخاب نمایید، چرا که برخی استان‌های کانادا شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو دارند و همین امر در زمان درخواست ویزا می‌تواند تعیین کننده باشد؛ از طرف دیگر بعد از صدور ویزا امکان تغییر رشته و دانشگاه میسر نبوده، پس قبل از تصمیم گیری به خوبی تحقیق نموده و از افراد با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید.

بررسی کنید آیا نیا ز به مجوز تحصیلی نیز دارید

دولت کانادا برای برخی دانشجویان بین الملل علاوه بر ویزای تحصیلی، قوانینی جهت اخذ مجوز تحصیل در نظر گرفته است که به موجب آن در زمان، رشته و دانشگاه مشخص شده در آن می‌توانید در کانادا مشغول به تحصیل شوید.

دریافت مجوز تحصیلی نیز با توجه به رشته تحصیلی، شغل شما همچنین سوابق کیفری و شهروندی شما صادر می‌گردد؛ همچنین طول دوره تحصیلی شما نباید کمتر از ۶ ماه باشد؛ علاوه بر این دولت بریا دانشجویان برخی کشورها شرایط خاصی اعمال نموده که جهت اطلاع بیشتر در رابطه با این مسئله با کارشناسان مؤسسات معتبر مهاجرت به کانادا مشورت نمایید.

این مطلب را از دست ندهید   اشتباه دانشجویان در فرستادن پذیرش

درخواست ویزا بلافاصله بعد از آمدن نامه قبولی دانشگاه

زمانی که با درخواست پذیرش شما از سوی دانشگاه‌های کانادا موافقت گردید، باید در اسرع وقت از طریق مؤسسات مهاجرتی از سفارت کانادا درخواست ویزای تحصیلی نمایید. مدارکی که باید همزمان با درخواست خود برای سفارت ارسال نمایید عبارتند از: نامه پذیرش رسمی دانشگاه، مدارکی جهت اثبات توانایی مالی جهت پرداخت شهریه دانشگاه و زندگی در کانادا و مدارک پزشکی و سوابق بالینی.

مطابق آیین نامه اخیر ویزا، اگر عضو خانواده شما مشغول به کار یا دارای مجوز کار در کانادا می‌باشد، با درخواست اجازه تحصیل شما طی دو هفته موافقت می‌گردد؛ همچنین اگر قصد ادامه تحصیل یا تغییر دانشگاه خود را دارید نیز شرایطی برای تمدید ویزای تحصیلی در نظر گرفته شده است.

معمولاً مجوز تحصیلی پس از ۹۰ روز از اتمام تحصیل شما در کانادا منقضی می‌شود اما می‌توانید با تمدید ویزای خود به سفر و گشت و گذار در کانادا ادامه بدهید؛ همچنین با گرفتن مجوز کار نیمه وقت یا تمام وقت، همزمان یا بعد از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار شوید.

مدارک مورد نیاز ویزای دانشجویی در کانادا

قبل از هر چیز باید فرم درخواست مجوز و ویزای دانشجویی را پر کنید، همچنین اصل نامه قبولی از دانشگاه به همراه یک گذرنامه مسافرتی معتبر و دو عکس اخیر در اندازه گذرنامه، با مشخصات نام و تاریخ تولد در پشت آن در پرونده خود قرار بدهید.

همچنین مدارکی جهت اثبات حمایت مالی در طول برنامه تحصیلی خود باید به سفارت کانادا ارائه بدهید که این بدان معنی است که برای زندگی در کشور سالانه بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۱،۰۰۰ CAD دارید.

این مطلب را از دست ندهید   بیمه درمانی برای دانشجویان کانادایی

توجه داشته باشید که اگر قصد تحصیل در کبک را دارید، اسناد خود را علاوه بر انگلیسی به زبان فرانسوی نیز ترجمه نمایید.

مهارت زبان در زمان درخواست ویزا

اکثر مواقع دانشگاههای کانادا از دانشجویان بین الملل مدرک معتبر زبان انگلیسی درخواست می‌نمایند و همین مسئله زمان درخواست ویزا نیز اهمیت پیدامی کند؛ بنابراین ضروریست قبل از اقدام با شرکت در آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی مانند TOFEL و IELTS نمره حد نصاب تعیین شده از سمت دانشگاه را کسب نمایید.

مقالات مرتبط :

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت

مهاجرت از طریق تحصیل فرزند