ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا، سند رسمی است که به همراه با گذرنامه شخص متقاضی صادر می شود. این ویزا نشان می دهد که شما شرایط لازم را برای ورود به کانادا دارید. اکثر مسافران لازم است که این نوع ویزا را به همراه داشته باشند. ویزای توریستی برای ورود از طریق فرودگاه هم لازم است. شما می توانید نسبت به دریافت ویزای توریستی به صورت آنلاین یا حضوری اقدام کنید.

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا

اکثر مسافران می توانند به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت موقت داشته باشند. البته ممکن است که بعد از ورود به کانادا شما فقط می توانید کمتر از ۶ ماه در کانادا بمانید. همچنین ممکن است براساس سندی در تاریخ مورد نظر که در سند منعکس شده لازم است که کانادا را ترک کنید. در صورتی که گذرنامه شما فاقد تمبر باشد، می توانید به مدت ۶ ماه در این کشور بمانید. شما می توانید از افسری که در فرودگاه مدارک شما را کنترل می کند تمبری را برای گذرنامه خود درخواست کنید.

بهتر است که شما نسبت به داشتن ویزای توریستی اطمینان حاصل کنید. ممکن است که به ویزای توریستی یا ویزای الکترونیکی توریستی احتیاج داشته باشید.

برای مشاوره رایگان مهاجرت با ما تماس بگیرید 

عوامل تاثیرگذار بر ویزای توریستی

۱. نوع سند مسافرتی
۲. کشور مبداء
۳. ملیت
۴. نوع روش مورد استفاده برای ورود به کانادا

شایستگی برای دریافت ویزای توریستی

برای دریافت ویزای توریستی باید برخی از شرایط اصلی را رعایت کنید/
• دارا بودن سند مسافرتی معتبر مانند گذرنامه
• سلامتی کامل
• عدم محکومیت جنایی مرتبط با مهاجرت
• دلایل برگشت به کشور مبداء
• ترک کشور بعد از پایان دوره ویزای مسافرتی
• داشتن پول کافی برای ویزای توریستی و مسافرت
• معاینه پزشکی و دعوت نامه

افراد نامناسب برای ویزای توریستی

برخی از افراد نمی توانند ویزای توریستی را دریافت کنند. مهم ترین دلایل عدم ورود به شرح زیر است:
• سابقه جنایی
• تخطی از حقوق انسانی
• جرایم سازمان یافته بین المللی

عوامل تاثیرگذار بر ویزای توریستی
شرایط ویزای توریستی

شرایط ویزای توریستی

کودکان در صورتی که به همراه با والدین یا شخص بزرگسال دیگری باشند می توانند وارد شده و ویزای توریستی را دریافت کنند و در غیر این صورت هرگز اجازه ورود را نخواهند داشت.

اکثر افراد برای دریافت ویزای توریستی به مجوز الکترونیکی سفر نیاز دارند و در این چنین شرایطی گذرنامه هم برای ورود لازم است اگر شما اقامت دائم را داشته باشید لازم است که در مورد ویزای توریستی اطلاعات بیشتری کسب کنید

بررسی شرایط قبل از دریافت ویزای توریستی

قبل از اقدام نسبت به دریافت ویزای توریستی بهتر است که کلیه شرایط و وضعیت خود را بسنجید. بهتر است که کلیه شرایط خود را بسنجید و بعد از آن اقدام کنید.ویزای توریستی برای کسانی که می خواهند به صورت انفرادی یا به همراه با خانواده به کانادا سفر کنند لازم و ضروری است.

ویزاهایی برای ورود یک بار به مدت حداکثر ۶ ماه اعطا می شود در حالی که حداکثر اعتبار برای ویزاهای بازدید کننده با چند ورودی تا ۱۰ سال یا یک ماه قبل از تاریخ انقضا در گذرنامه یا ویزای ورود مجدد (هر کدام از تاریخ اول باشد) بوده و شما فقط هنگام مسافرت به داخل و خارج از کانادا به ویزای چند ورودی احتیاج دارید، به عنوان مثال، ممکن است در کانادا، به کشورهایی در آمریکای جنوبی سفر کنید و مجدداً به کانادا پرواز کنید تا از آنجا به خانه خود برسید.

دلایل نیاز به ویزای توریستی

کانادا به عنوان دومین کشور وسیع جهان که سرشار از منابع طبیعی است و مدرنیزه شدن را هم شروع کرده، بنابراین لازم است که نسبت به ورود افرادی که از اقصی نقاط دنیا به این کشور وارد می شوند کنترلی وجود داشته باشد. تاریخ ملی به همراه با سنت های استعماری و بومی باعث شده که مهاجرت به این کشور بیش از پیش رونق بگیرد و روز به روز به تعداد مهاجرین و پناهندگان افزوده شود. کانادا بهترین کشور برای دوستداران طبیعت و کسانی است که دوست دارند و زیبایی های طبیعت را تماشا کنند.

صدای زیبا آبشار نیاگارا، و رودخانه های تلاطم و صخره های مه آلود باعث شده که در هر حال از شهرهایی مانند تورنتو، ونکوور یا مونترال که میزبان رویدادهای بین المللی است دیدن کرده و در همان رویدادها شرکت کنید.

طبیعت کانادا به قدری زیبا و شگفت انگیز است که می توانید از استان های دریایی کشور دیدن کنید، زیبایی پارک ملی گروس مورن شما را متحیر می کند. در کنار میراث غنی که شهرهایی مانند هلیفاکس و سنت جان فراهم می کنند، شمال کانادا به قدری زیبا است که مسافران دوست دارند از حیواناتی مانند گوزن شمالی کانادا و خرس قطبی دیدن کنند. مسافران می توانند از شفق قطبی دیدن کنند، با ویزای توریستی می توانید از همه زیبایی های طبیعی و شهرهای زیبا آن دیدن کنید.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که اکثر خانواد ها دوست دارند که نسبت به اقامت آن اقدام کنند. شهرهای این کشور همه امکانات لازم مانند باغ وحش، پارک های تفریحی را دارد. در فصل زمستان اکثر خانواده ها می توانند از تفریحات زمستانی استفاده کنند.

هر فعالیتی را که انتخاب می کنید می توانید برای شما لذت بخش باشد، مهاجران کشورهای مختلف باعث شده که تنوع فرهنگی در این کشور وجود داشته باشد و به همین دلیل لازم است که قوانین مربوط به مهاجرت و خانواده و کودکان به دقت بررسی شود. لازم است که در مورد نیروی کار و سیستم آموزشی قوانین لازم تنظیم شود.

شخصی که ویزای توریستی را دریافت می کند برای مطالعه، یا بازدید به کانادا مسافرت می کند، مسافر ممکن است که تابعیت کانادا را داشته باشد یا نداشته باشد. ویزای توریستی برای کلیه اشخاص که لازم است آن را داشته باشند صادر خواهد شد.

آزمایشات لازم برای دریافت ویزای کانادا بصورت توریستی

این قانون در سال ۲۰۱۸، برای اکثر قریب به اتفاق مهاجران به تصویب رسید. اثر انگشت و عکس برای همه متقاضیانی که خواهان ورود به کشور کانادا هستند لازم است که این مدارک را تهیه کنند.

امروزه از ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۸، کلیه متقاضیان اروپا، آفریقا و خاورمیانه لازم الاجرا خواهد بود. متقاضیان آسیا، آسیا اقیانوس آرام و قاره آمریکا از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ ملزم به تهیه بیومتریک خواهند شد.

نتیجه گیری

ویزای توریستی برای شخصی صادر می شود که برای تحصیل، کار قصد دارد که به کشور کانادا مهاجرت کند و این نوع ویزا به مدت ۶ ماه و در برخی مواقع کمتر از این مدت، معتبر است شخص متقاضی لازم است که به مدارکی که در این مقاله اشاره شد را تهیه کند.