پیکاپ ویزای کانادا

پیکاپ ویزای کانادا

از پیکاپ ویزای کانادا چه می دانید؟

پیکاپ ویزای کانادا ، کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر آمریکای جنوبی بوده که هر ساله افراد زیادی را به عنوان مهاجر از طریق اخذ ویزای تحصیلی، کاری، اقامت دائم و موقت همچنین شهروندی پذیرش می‌کند و امکانات و خدمات فراوانی در اختیار آنها قرار می‌دهد به همین دلیل این کشور مقصد بیشتر ایرانیان برای گردشگری و مهاجرت است اما باید بدانید شرایط پذیرش این کشور بسیار سخت و پیچیده بوده و طی ۱۰ سال اخیر تغییرات زیادی در زمینه دریافت اقامت و پذیرش کانادا به وجود آمده است.

پیکاپ ویزا چیست؟

روند دریافت ویزای کشور کانادا به این شکل است که اگر بعد مصاحبه و انگشت نگاری درخواست شما از سوی سفارت این کشور پذیرفته شد، برای ثبت ویزای درون پاسپورت باید به یکی از کشورهای همسایه مثل ترکیه یا امارات سفر کنید اما با دریافت پیکاپ ویزای کانادا دیگر نیازی به سفر مجدد برای ثبت ویزای پاسپورت نبوده و سایر کارها توسط کارگزار رسمی سفارت کانادا انجام می‌شود.

 هزینه حمل و نقل همچنین دردسرهای بعد آن را برای متقاضی از بین خواهد برد همچنین در وقت و هزینه شما هم صرفه جویی خواهد شد.

دریافت ویزای کانادا چه مزیت‌هایی دارد؟

کانادا کشوری زیبا با جاذبه‌های فراوان گردشگری است که هر ساله تعداد زیادی توریست و مهاجر را به سمت خود جذب می‌کند همچنین وجود امکانات تحصیلی و کاری برای افراد خارجی بسیاری از کاربران را به دریافت ویزا و اقامت این کشور ترغیب نموده است.

ویزای کانادا انواع و اقسام مختلفی داشته که مرسوم‌ترین آنها ویزای توریستی این کشور است از طرفی همانطور که در بخش‌های قبل اشاره کردیم، دریافت پیکاپ ویزای کانادا می‌تواند موجب صرفه جویی در وقت و هزینه شما شود.

این مطلب را از دست ندهید   شرایط تحصیل در کانادا

مزیت‌های پیکاپ ویزای کانادا کدامند؟

سؤال اصلی این است که چرا افراد برای دریفات ویزای خود حضوراً به سفارت نرفته و از کارگزار برای انجام امور استفاده می‌کنند؟

برای پاسخ به این سؤال باید گفت کشور کانادا در ایران سفارت نداشته به همین دلیل متقاضیان برای انگشت نگاری و مصاحبه باید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنند که با نرخ کنونی دلار بسیار هزینه بر خواهد بود علاوه بر آن بسیاری از افراد وقت و زمان کافی برای سفرهای خارجی نداشته، از این رو استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می‌تواند مفید باشد.

هنگام استفاده از خدمات پیکاپ ویزا شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک برای دریافت ویزا، انجام تمام امور مربوط به دریافت اقامت یا ویزای کانادا را به کارگزار رسمی سفارت این کشور بسپارید.

کشورهای ارائه دهنده خدمات پیکاپ ویزا کدامند؟

شهرهایی که در آنها خدمات مربوط به پیکاپ ویزای کانادا انجام می‌شود عبارتند از: آنکارا، استامبول، دبی، ابوظبی، ایروان، باکو و… که همگی اطراف ایران قرار دارند. البته هرکدام از شهرهای مذکور تفاوت‌هایی در هزینه پیکاپ ویزا و زمان ارائه مدارک دارند که در ادامه بیشتر به این مسئله می‌پردازیم.

مراحل پیکاپ ازطریق ترکیه

همانطور که قبلاً اشاره کردیم کشور کانادا در ایران سفارت نداشته به همین دلیل برای اخذ اقامت یا ویزای این کشور باید به یک کشور سوم سفر کرد ترکیه یکی از کشورهایی است که خدمات مربوط به دریافت ویزای کانادا در آن انجام می‌شود سفارت کانادا در شهرهای استامبول و آنکارا فعالیت داشته، متقاضیان برای انجام مراحل مذکور میتواندد به یکی از این دو شهر سفر کنند.

این مطلب را از دست ندهید   جواب ویزای کانادا

مراحل دریافت

ابتدا باید درخواست خود به همراه مدارک مورد نظر را به صورت حضوری یا غیر حضوری بهسفارت کانادا تحویل داده بعد از تأیید درخواست توسط سفارت به آژانس مسافرتی یا شرکت معتبر مهاجرت مراجعه کنید. (داشتن پاسپورت به همراه نامه تأییدیه هنگام مراجعه الزامی است).

برای انجام مارحل بعدی شرکت دیگر به شما نیازی ندارد همچنین برای اطلاع از مراحل دریافت پیکاپ ویزای خود می‌توانید با آژانس هواپیمایی یا شرکت مورد نظر تماس بگیرید.

شایان ذکر است مراحل اخذ ویزای کانادا از یک تا سه هفته طول می‌کشد.

جدیدترین هزینه‌های پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا و استامبول

هزینه پیکاپ ویزای کانادا در دبی و ابوظبی چقدر است؟

باید بدانید هزینه دریافت در دبی و ابوظبی به درهم محاسبه می‌گردد.

برای اخذ ویزا چه مدارکی لازم است؟

برای استفاده از خدمات پیکاپ ویزای کانادا لازم است مدارک خود را به کارگزار رسمی سفارت این کشور تحویل دهید البته بست به کشور مورد نظر برای اقدام ممکن است این مدارک بیشتر یا کمتر شوند.

ویزای غیر مهاجرتی

  • اصل پاسپورت امضا شده، کپی پیوست ایمیل سفارت و فرم وکالت نامه ویزا کانادا.

ویزای مهاجرتی

  • کپی پیوست ایمیل سفارت؛
  • اصل پاسپورت امضا شده؛
  • دو قطعه عکس ۷*۵؛
  • تکمیل صفحه آخر ایمیل سفارت؛