شرایط کار برای دانشجویان کانادا

شرایط کار برای دانشجویان کانادا

شرایط کار برای دانشجویان کانادا چیست؟

شرایط کار برای دانشجویان کانادا در کانادا دانشجویان خارجی یا بین الملل مشغول به تحصیل ممکن است در حالی که مجوز تحصیل معتبر دارند تمایل به کار در دانشگاه یا خارج از دانشگاه داشته باشند؛ اما دولت کانادا برای این مسئله قوانین خاصی در نظر گرفته که تمامی دانشجویان بین الملل موظف به رعایت آن هستند، برای آشنایی بیشتر با این قوانین با ما همراه باشید.

شرایط کار در طول تحصیل برای دانشجویان بین المللی

مجوز تحصیل معتبر کانادا

ابتدا لازم است در زمان تحصیل در دانشگاه یا مؤسسات آموزشی کانادا یک جایگاه علمی رضایت بخش مطابق آنچه که توسط موسسه آنها تعیین شده، بدست آورید؛ البته فرد باید در یک برنامه آموزشی آکادمیک، حرفه‌ای منجر به مدرک دیپلم یا گواهی‌های معتبر در مدت حداقل شش ماه مشغول به تحصیل باشد؛ البته شرایط تحصیلی برای دانش آموزان دوره متوسطه در استان کبک کمی متفاوت بوده که توصیه می‌کنیم در صورت انتخاب این استان برای ادامه تحصیل، با یک موسسه مهاجرتی معتبر در این خصوص مشورت نمایید.

چه زمانی مجوز کار باطل می‌گردد

هنگامی که دانش آموز به هر دلیل نتواند شرایط لازم قید شده در مجوز کار کانادا را برآورده کند، باید در آن روز کار خود را متوقف نماید؛ مگر اینکه استثناً با درخواست اجازه کار در کانادا از سوی دولت این کشور موافقت صورت گرفته باشد.

چه کسی واجد شرایط کار در خارج از دانشگاه است

دانشجویان تنها زمانی که مجوز تحصیل معتبر در کانادا را داشته، همچنین به عنوان یک دانشجوی تمام وقت در یک موسسه آموزشی معتبر از سمت DLI مشغول به تحصیل باشند می‌توانند مجوز کار دریافت نمایند؛ علاوه بر این فرد باید در پایان دوره موفق به دریافت یک مدرک دیپلم یا گواهی می‌گردد و در حال حاضر حداقل شش ماه از زمان شروع تحصیل وی گذشته باشد، همچنین داشتن شماره بیمه اجتماعی نیزدر این خصوص یک مزیت محسوب می‌گردد.

این مطلب را از دست ندهید   ویزای تحصیلی کانادا

شرایط کار برای دانشجویان کانادا تمام وقت

اگر شما از زمان شروع تحصیل خود در کانادا یک دانشجوی تمام وقت بوده‌اید و اکنون فقط به صورت پاره وقت مشغول تحصیل هستید زیرا این آخرین‌ترم شماست و برای تکمیل برنامه خود نیازی به گذراندن کامل در دوره ندارید، شامل قوانین کار دانشجویی در دولت کانادا می‌باشد.

البته شما و کارفرما باید قبل از شروع کار نسبت به واجد شرایط بودن فرد بریا کار در خارج از دانشگاه اطمینان حاصل کرده چرا که در صورت عدم موافقت دولت، بخاطر کارکردن بدون مجوز مجبور به ترک کانادا هستید.

چه کسی واجد شرایط کار برای دانشجویان کانادا در خارج از دانشگاه نیست

حتی اگر شما دانشجوی تمام وقت در DLI باشید، در برخی مواقع نمی‌توانید در خارج از دانشگاه مشغول به کار شوید؛ بنابریان در ادامه به شرح برخی قوانین در این خصوص می‌پردازیم.

دانشجویان در زمان گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسوی، همچنین دوره‌های مطالعاتی لازم یا پیش نیاز رشته تحصیلی خود نمی‌توانند در خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند، علاوه براین زمانی که به عنوان دانشجوی مهمان در دانشکده دیگری مشغول به تحصیل هستید نیز کار شما غیر قانونی تلقی می‌گردد.

چند ساعت مجاز به کار با ویزای دانشجویی هستید

اگر واجد شرایط دریافت مجوز کار در خارج از دانشگاه هستید باید این نکته را بدانید که تنها ۲۰ ساعت در هفته به شما اجازه کار داده شده است، پس هنگام برنامه ریزی برای کلاس‌ها و همچنین گذراندن دوره‌های فشرده ضروری این نکته را به یاد داشته تا در این خصوص دچار مشکل نگردید.

این مطلب را از دست ندهید   ویزای تحصیلی کانادا

علاوه بر این اگر به هر دلیلی مانند گذراندن ترم آخر تحصیلی دیگر به صورت تمام وقت مشغول به تحصیل نیستید نیز کار کردن بیشتر از ساعات تعیین شده در مجوز کار غیر قانونی محسوب می‌شود.

البته اگر دانشجوی کارشناسی ارشد هستید و دوره‌های لازم را برای مدرک خود گذرانده‌اید

می‌توانید بر طبق قوانین کار دولت کانادا به صروت تمام وقت کار کنید در غیر این صورت تنها در طول استراحت‌های برنامه ریزی شده، مانند تعطیلات زمستانی و تابستانی یا تعطیلات بهاری و بعد از اتمام تحصیل این مجوز را خواهید داشت.